Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

У США більше 350 видань планують акцію проти критики Трампа на адресу ЗМІ

16 серпня, 2018 - 16:04
Фото: Getty Images

Понад 350 американських новинних видань мають намір у четвер опублікувати редакційні статті, в яких журналісти планують виступили на підтримку свободи преси та проти критики президента США Дональда Трампа на адресу ЗМІ.

"Понад 350 новинних ЗМІ з усієї країни долучилися до дій, спрямованих на підтримку вільної преси", - йдеться на сайті газети The Boston Glob, яка організувала цю акцію, передає Інтерфакс-Україна.

"Основою політики президента Трампа є постійні нападки на вільну пресу. Журналістів вважають не співвітчизниками, а "ворогами народу". Ця безперервна атака на вільну пресу має серйозні наслідки", - наголошується в повідомленні видання.

Серед американських ЗМІ, які вже в рамках акції опублікували статті з критикою дій Д.Трампа, - газети The New York Times, The Daily Herald і The News and Tribune.

До акції також приєдналися деякі закордонні видання. Зокрема, свою колонку опублікувала британська газета The Guardian.

"Дональд Трамп - не перший президент США, який виступає з нападками на пресу і вважає, що до нього ставляться несправедливо. Але він став першим, хто, напевне, дотримується заздалегідь прорахованого та послідовного політичного курсу, спрямованого на те, щоб підірвати, зробити нелегітимною і навіть поставити під загрозу роботу преси", - пише The Guardian.

Від початку свого президентського терміну в січні 2017 року Д.Трамп неодноразово критикував низку ЗМІ за фейкові - непідтверджені - новини, мета яких, на його думку, - підігрівати в суспільстві сумніви навколо таких тем, як, наприклад, можливе втручання Росії в американські вибори.

Протистояння Д.Трампа з багатьма великими ЗМІ США розпочалося ще під час передвиборчих перегонів. Однак, незважаючи на критичні публікації журналістів, Д.Трамп виграв президентські вибори.

Він неодноразово заявляв, що вважає важливим використовувати Twitter, оскільки ця платформа дає змогу спілкуватися безпосередньо з виборцями.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ