Проблема демократії не в тому, чи потрібна людям свобода, а в тому, якою мірою вони здатні нею користуватися.
Алексіс де Токвіль, французький державний діяч, історик, суспільствознавець

У Вінниці презентували електронний бюджет на електронній мапі міста

16 вересня, 2015 - 18:12
Фото vmr.gov.ua

Відтепер кожен вінничанин матиме можливість дізнатися про те, скільки грошей було витраченого з міського бюджету на ремонт того чи іншого об’єкту. Громадська організація «Кредо» спільно з департаментом інформаційних технологій Вінницької міської ради розробили спеціальний сервіс, який розташований на офіційному сайті міської ради і називається «Мапа коштів вінницької громади».

«Починаючи з 2008 року, на сайті www.vmr.gov.ua в розділі «Бюджет міста» міститься вся інформація про надходження і видатки місцевого кошторису. Її дуже багато. Щоб розібратися потрібен не лише час, але й знання, – пояснює голова ГО «Кредо» Володимир Хорошев. – Тому цього року ми започаткували новий проект «Мапа коштів вінницької громади», який підтримала Асоціація міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії. Загальна його вартість склала 140 тисяч гривень, з яких 44 виділи з міського бюджету».

Мапа коштів міститься на сторінці Мапи звернень громадян. Цей сервіс запустили в місті в 2011 році. Він дозволив жителям Вінниці залишати свої повідомлення для служб муніципалітету, вказуючи на проблему на тій чи іншій вулиці. Згодом за цією аналогією на мапі міста створили посилання на муніципальні підприємства і заклади, міські культурні і спортивні заходи, проекти громадських об’єднань. А тепер розмістили інформацію про використанні з міського бюджету кошти.

Зайшовши на сторінку «Мапа коштів вінницької громади» можна дізнатися скільки грошей виділили на ремонт тієї чи іншої вулиці, на реконструкцію школи чи дитсадка, утримання комунальних підприємств тощо. Для цього достатньо вибрати потрібну позначку із переліку галузь, клікнути і обрати з розгорнутого списку об’єкт, який цікавить. На мапі міста з’явиться вказівник, де розташований об’єкт, із написом скільки грошей було витрачено і коли. Також на сервісі містяться посилання на інші сторінки в мережі Інтернет, де можна знайти детальнішу інформацію про виконані роботи.

Зараз, за словами директора департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимира Романенка, сервіс доопрацьовується. Щодня вноситься інформація про використання кошти із цьогорічного бюджету. Також враховуються ідеї користувачів, які надсилають свої пропозиції на електронну адресу сайту.

Оксана СОБКО, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ