Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мiй народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
Михайло Коцюбинський, громадський діяч, класик української літератури

У Кембриджі до "Днів України у Великобританії" відкрили вулицю ім. Тараса Шевченка

16 жовтня, 2013 - 20:46
Фото Наталії Білоусової

Сьогодні в Кембриджському університеті урочисто відкрили вулицю Тараса Шевченка. Це перше офіційне визнання українського поета в Лондоні! Воно відбулося напередодні «Днів України в Великобританії», організованих FIRTASH Foundation. Вулиця знаходитися в одному з найзнаменитіших районів Кембриджа - Сіджвік Сайт (Sydgwick Site), де розташований ряд гуманітарних і мистецтвознавчих факультетів університету - права, історії, релігієзнавства і середньовічних, а також - сучасних мов.

Тридцять студентів і викладачі з Програми україністики при Кембриджі разом з надзвичайним  і повноважним послом України в Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії Володимиром Хандогом та організаторами, не дивлячись на рясний дощ, чекають урочистого моменту. Хвилина, інша - і звучить вірш «Садок вишневий біля хати».

Потім слово бере Володимир Хандогій. «Присвоєння вулиці імені Тараса Шевченка та встановлення меморіального знаку - це дуже символічний крок і по суті це є прецедентом», - говорить він. На жаль, в Лондоні і Великобританії до цього моменту не було пам'ятника Кобзареві (у той час як у світі вже встановлено 129 пам'ятників), або якиїсь іншої офіційної відзнаки його заслуг, каже посол. « Тому відкриття вулиці з його іменем - це дуже важливий крок для підвищення впізнаваності України у світ ... Наступного року Україна святкує 200 років з дати народження Шевченка. Я думаю, що буде багато подій і в Кембриджі в рамках Української студії», - підсумовує дипломат.

 «Поява вулиці Тараса Шевченка в Кембриджі є одним з результатів культурно - освітньої програми, розпочатої нами у Великобританії кілька років тому, - зазначила керівник та співзасновник благодійного фонду Firtash Foundation, голова організаційного комітету «Днів України в Великобританії» Лада Фірташ. - Оскільки саме культурні зв'язки можуть зміцнити співпрацю між країнами, об'єднати народи і зробити нас стратегічними партнерами однією з найрозвиненіших країн світу».

Однак іменна вулиця - це не перша спроба відзначити українського поета в Кембриджі. Починаючи з 2008 року, у його поезію в університеті вивчають в оригіналі українською мовою студенти факультету середньовічних і сучасних мов , які навчаються на Програмі україністики. А з 2011 року репродукції його картин прикрашають стіни цього факультету. На офіційному ж сайті установи написано: «Тарас Шевченко - один з найбільш безкомпромісних і унікальних « голосів »у сучасній європейській культурі, і цей голос стає все більш почутим і впізнаваним у Великобританії». Цікаво, що в житті Шевченка жодного разу не побував у цій країні, але його заслуги Англія побачила і оцінила.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...