Мене вчили і я вчив, що сенс життя в творенні добра людям, у піднесенні матеріального та культурного рівня народу, у пошуках істини, у боротьбі за справедливість, національну гордість та людську гідність.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української Гельсінської групи

Луцькі школярі придбали лазерний дальномір для артилеристів

16 листопада, 2014 - 11:19

Луцькі школярі придбали лазерний дальномір. Такий подарунок отримали від учнів другої школи артилеристи з 51 окремої механізованої бригали. За два тижні у школі зібрали 11 тисяч гривень, на які з допомогою волонтерів і придбали потрібну військовим річ. Як у кожній школі, у другій, котра є однією з найстаріших у місті, у багатьох учнів хтось та перебуває у зоні АТО. Тому про війну, хоча й неоголошену, наші діти знають дуже добре, як і про те, що їхні рідні пішли воювати за Україну, збереження її кордонів.

Першим почав збирати кошти для військових Сашко Шмаглій. Він вирішив допомогти однокласниці Каті, у якої батько мобілізований в армію. Дідусь допоміг зробити йому скарбничку, і хлопчик її поповнював своїми кишеньковими грошима. Він не купував чіпси чи колу, які так люблять діти, а ще й переконував ровесників не купувати їх, а краще допомогти армії. На Волині і в Луцьку зокрема діють потужні волонтерські центри, тож діти, звичайно, про це наслухані, як і про те, що фактично армію утримує народ. Непомітно акція розповсюдилася на всю школу. Всі класи включилися в акцію.

Отримувати лазерний дальномір у школу приїхав її колишній випускник боєць з 51 бригади Олег Магильонич. Очевидці розказують, що це була зустріч неймовірної емоційної напруги. Образно кажучи, зустріч виявилася дорожчою навіть за дальномір. Розповідь Олега про події на сході, про героїзм наших хлопців вразила і дітей, і вчителів. Діти дуже довго не хотіли відпускати Олега, проводжали його всією школою. У класах відкрили вікна, з яких скандували “Слава Україні!” Україні, цінність якої як держави ці діти вже розуміють, і готові допомогти їй хоча б тим, що у їхніх силах.

Наталія МАЛІМОН, “День”, Луцьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ