В ООН прийняли резолюції по Криму, вперше назвавши півострів окупованою територією

У вівторок, 15 листопада, в Організації об'єднаних націй (ООН) була прийнята українська резолюція по Криму та місту Севастополю, яку підтримали 73 країни.
Резолюція підтверджує територіальну приналежність півострова Україні, та називає Росію агресором, який окупував півострів, передає Українська правда.
Проти проголосували 23 країни, серед яких Білорусь і Росія.
В документі також пропонується "засудити обмеження прав людини, дискримінаційні заходи та практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади".
Як повідомляли в Міністерстві закордонних справ України, ця резолюція спрямована на захист конституційних прав громадян України на території тимчасово окупованого українського півострова. В документі засуджуються масові порушення прав людини в окупованому Криму та міститься заклик до Росії як держави-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом.
Глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що завдяки прийняттю Генасамблеєю ООН резолюції про порушення прав людини в Криму визначення "тимчасова окупація української АРК і м. Севастополь" буде офіційно вживатися у всіх документах ООН до деокупації Криму.
Про це очільник українського зовнішньополітичного відомства написав на своїй сторінці у Twitter. "Відтепер формулювання "тимчасова окупація української АРК і м.Севастополь" - офіційно в усіх документах ООН до деокупації Криму", - йдеться у його повідомленні.
За словами Клімкіна, постійний правозахисний моніторинг ООН - це перший крок до деокупації українського Криму.
"Підтримавши документ, світ заявив державі-окупантові: "ні сірій зоні беззаконня і свавілля в українському Криму", - підсумував глава МЗС країни.
Перша резолюція по Криму підтверджувала територіальну цілісність України. Вона була прийнята 27 березня в 2014 році, відразу після організованого Москвою та контрольованого військовими без розпізнавальних знаків "референдуму". Тоді 100 країн-членів ООН підтримали Україну, 11 були проти (Вірменія, Білорусь, Болівія, Зімбабве, КНДР, Куба та ін) ще 58 - утрималися.