Складно підвести людину до розуміння якогось явища, коли її платня залежить від нерозуміння цього явища.
Ептон Білл Сінклер, американський письменник, журналіст

Народне Віче в Севастополі зібрало близько двохсот людей

16 грудня, 2013 - 09:11

Вчора, в центрі міста, на площі Нахімова, відбулося Народне Віче. На цей раз акція була багатолюднішою, ніж минулої неділі, вона зібрала близько двохсот мешканців білокам'яного. На севастопольський Майдан прийшли люди різного віку, але найбільше було молоді. Учасники акції засудили поведінку Беркуту, який вночі, 30 листопада здійснив напад на учасників мирної акції протесту. За побиття українського студентства на Майдані, активісти "покарали" безпосередніх учасників: у склянці з розтопленим салом вони утопили фотографію екс-керівника Беркуту в Києві Сергія Косюка, а також одного з рядових представників Беркуту, який виконав цей наказ - бити людей.

Ольга Коновалова, учасниця акції, живе в Севастополі з 1982 року. Київський Майдан підтримує з першого дня. Жінка пояснює: на Майдан вийшла тому, що обурена поведінкою влади. "Я проти безладу. Неможна бити дітей, неможна бити мирних громадян, неможна знущатися з солдатів внутрішніх військ (коли їх по стільки годин тримають на холоді, особливо це стосується наших кримських хлопців, котрі не звикли до такої температури), цього неможна робити, країна має жити за законами, а не так, як ми зараз живемо, де скрізь панує безлад. Я - за правду, за чесні й прозорі вибори, хочу жити в країні, в якій, елементарно, працюють закони.

Те, що відбулося вночі, з десятого на одинадцяте,  ніякій логиці не піддається: коли почула по телебаченню, що буде розгон, не повірила, адже на Майдані були представники Євросоюзу, Кетрін Ештон, які приїхали для того, щоб допомогти Україні з врегулюванням конфлікту мирним шляхом. Те, що там почалося о першій годині ночі - не знаю, як можна описати словами: де тільки можна і не можна - скрізь був Беркут. Я побачила таке вперше у житті: соціальні мережі запрацювали зі швидкістю світу, почав дзвонити Михайлівський монастир, Київ не злякався, Київ вистояв. З цієї хвилини ми можемо вважати себе сформованою нацією. З цієї хвилини слова : "Слава Україні. Героям Слава" набувають іншого відтінку. Нажаль ми, ті хто народився в Радянському Союзі, хто жив на Сході України чи Криму, погано знаємо історію і не завжди все розуміємо і якщо для багатьох таких людей такі слова:  "Слава Україні. Героям Слава" раніше були чимось не дуже зрозумілим і далеким, то сьогодні ми прекрасно розуміємо, що вони означають. Слава Україні, яка має таку націю, слава тим героям, які в ту морозну зимову ніч не злякалися, не злякалася темряви, що йшла від Беркуту, а вистояли. Це говорить про те, що ми, дійсно, є сформованою нацією, яка заслуговує на  нормальне життя, на гідне майбутнє. Да, поки що нас ніхто не бере до Євросоюзу, ми просто підписуємо Асоціацію, це довгий шлях, оскільки не відповідає європейським стандартам наше законодавство, проте колись треба почати робити кроки до цивілізованого майбутнього.

Я вважаю, що наш Президент має набратись мужності і піти у відставку разом зі своїм урядом. Те, що вчора знайшли стрілочників не вирішує проблему, всім зрозуміло, що ні Попов, ні Сівкович самостійно рішення не приймали, оскільки вони не є першими особами держави, які  можуть віддавати накази Беркуту. Тому шлях виходу з кризи - один - зміна влади.

Учасник акції Павло Лемешев розповідає:

"Я завжди мріяв про те, щоб Україна була членом Євросоюзу, оскільки для мене завжди ці країни були прикладом в усьому. В Європейських країнах світу народ керує країною, а не якась одна особа. Європа - це високі соціальні стандарти, це добре медичне обслуговування, захист екології. В майбутньому, коли в мене з'являться діти, мені не соромно буде дивитись їм в очі".

Старший викладач Севастопольського Національного Університету ядерної енергії та промисловості Дмитро Вітвицький розповідає: "Шкодую про те, що не можу бути на Майдані в Києві. На севастопольський Майдан прийшов тому, що треба змінювати країну: треба змінювати владу. Вже просто обридла корупція, яка роз'їла практично весь державний апарат, та корупція, яка не дає підприємцям можливості нормально працювати, набридла брехня нашого уряду. Ми слухали, що Україна йде в Європу і буде підписана угода про Асоціацію з Європейським Союзом, а, насправді, буквально, за декілька днів до підписання все стало по-іншому. Про що це говорить? Або про непрофесіоналізм уряду, якщо вони не могли спрогнозувати наслідки, або уряд хотів розвести і Європу, і Росію на гроші. Судова система, як була корумпована, так вона корумпованою і лишилася. Сьогодні Майдан  для України - це одна з останніх можливостей змінитися: стати або цивілізованою країною, або бути дикою країною, як наші сусіди зі Сходу".

Виступаючи перед севастопольцями голова міського осередку політичної партії Українська платформа Собор Віктор Бурда сказав: "В Севастополі є багато проблем: місто старіє й вимирає, молодь з Севастополя виїзджає і не повертається, немає робочих місць, до моря дістатися неможливо - все захоплено можновладцями. Країна по вуха - в корупції. Севастополь, насправді, ще не проснувся, багато хто, хто і хотів зараз бути на головній площі міста, просто побоюється за те, що його можуть звільнити. Але ми вдячні всім, хто прийшов. Ви маєте розуміти, що за Вас ніхто не буде відстоювати права ваших дітей. Якщо ми будемо єдині, ніхто не зможе нас побити, на нас напасти, це неможливо, тому що сила наша - в єдності.

Сьогодні люди стоять на Майдані за власну гідність. Я був в Києві у суботу, це неможливо передати словами: на Майдані кожен знає, що робити: один готує істи, інший прибирає, третій  охороняє, Майдан поділено на сектори, там є самоврадування, як у вулику. Якщо тенденції Майдану перенести на наше місто та на всю Україну, ми здолаємо корупцію, бандитизм, ми будемо жити в цивілізованій країні.

Учасники акції наостанок заспівали гімн України та молитву за Севастополь і за Україну.

Катерина ІВКОВА, Севастополь, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ