Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Вчені знайшли унікальну екосистему в південній частині Каліфорнійської затоки

16 грудня, 2018 - 22:49
Скріншот з відео

Вчені виявили в океані на глибині 3800 метрів екосистему, розташовану біля гідротермальних джерел. У ній живуть організми, які, як вважалося, не можуть виживати у подібних умовах.

Про це пише Еспресо з посиланням на Science Alert.

Екосистема отримала назву Jaich Maa - вона розташована в басейні Пескадеро в південній частині Каліфорнійської затоки. Живі організми в цьому районі живуть поблизу гідротермальних джерел.

Температура води, що викидається з геотермальних джерел, становить близько 287 ° С. При цьому температура решти води становить близько 2 ° С - цей контраст створює особливий ефект - візуальну схожість з рідким металом.

Саме ця особливість і "назвала" місцину - Jaich Maa на мові древніх корінних жителів Мексики, які жили поблизу, це означає "рідкий метал".

В ході дослідження нової екосистеми виявили кілька раніше невідомих науці організмів і найпростіших, які до цього зустрічалися лише в інших частинах океану.

Нова екосистема - зовсім не гостинна середа для людей, які повинні були б боротися з нестачею кисню, океанічним тиском і екстремальними температурами. Лише в останні роки досягнення в галузі робототехніки дозволили детально вивчити такі складні підводні умови.

Для дослідження жерла вчені вибрали сучасну підводну робототехніку з можливістю картографування морського дна і дистанційного керування. Роботи допомогли вченим зробити унікальні кадри та вивчити довколишніх мешканців.

"Використовуючи підводну робототехніку для картування морського дна в поєднанні з дистанційно керованими транспортними засобами, наукова група змогла в інтерактивному режимі досліджувати і відбирати тварин, мікроби, камені і відкладення", - каже Девід Керсс з MBARI.

"Завдяки цьому дослідженню ми знайшли види, які, як ми вважали, не можуть жити в гідротемальних водах. Наприклад, морські анемони, які часто зустрічаються в інших частинах океану, відмінно прижилися в насипах кальциту",  - пояснюють вчені.

Особливо добре у цих місцях прижилися трубчасті черви Oasisia, морські анемони і багатощетиністі черв'яки синього кольору.

Зараз автори роботи будуть займатися описом нових видів і внесенням їх офіційний каталог морських мешканців. Також нові дані дозволили дізнатися, що під дном басейну Пескадеро знаходиться великий потік магми, який також вимагає подальшого вивчення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ