Якщо ми вирішимо всі проблеми світу, але провалимо вирішення освітніх проблем, наші діти зруйнують те, що ми їм заповіли.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

Влада Харкова дозволила Shell видобувати сланцевий газ

17 січня, 2013 - 15:56

Харківська облрада ухвалила рішення "Про погодження проекту договору про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська, між державою Україна, компанією Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б. В. та ТОВ Надра Юзівська.

Як повідомляє прес-служба Харківської ОДА, цей договір буде регулювати юридичні взаємовідносини між державою та інвесторами, де прописані всі екологічні, соціальні та інші вимоги до інвесторів.

"На початковому етапі розвідки окремим рядком виділено близько 140 мільйонів доларів тільки на соціальні потреби, і ці гроші буде розподіляти громадськість - буде створено координаційну раду. Потім буде розроблятися проект, де будуть враховуватися екологічні, геологічні та інші ризики, все це буде розглядатися з урахуванням екологічних особливостей територій. І тільки після цього, коли проект пройде обговорення в місцевих органах самоврядування, в обласному та районних радах, суспільну і державну екологічну експертизи, і всі підтвердять можливість буріння, тільки тоді компанія приступить до розробки. Я хочу на цьому акцентувати увагу. Я прошу просто підтримати юридичну частину, щоб інвестор міг починати робити проект, який буде проходити всі узгодження ", - підкреслив у своєму виступі міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Міністр повідомив, що підписання угоду між урядом України та інвесторами нетрадиційного видобутку газу в Харківській області планується до кінця січня.

"Після цього почнеться складання техзавдання, геологічного завдання, проект геологічного вивчення, включиться в роботу місцева громадськість та органи місцевого самоврядування, екологічні організації як суспільні, так і державні. Проект розроблятиметься, потім - проходитиме всі стадії узгодження. Буде проведено велику кількість різних експертиз і тільки по завершенні всіх цих робіт буде закладено першу свердловину і почнуться розвідувальні роботи з другої", - зазначив він.

За угодою, перший етап екологічного вивчення розрахований на 5-6 років, мінімальний обсяг інвестицій - $ 410 млн. Має бути пробурено не менше 15 розвідувальних свердловин.

Також  Проскуряков додав, що не менше 80% закуповуваних робіт, послуг, товарів і всього, що пов'язано з реалізацією цього проекту, за угодою має бути українського походження.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ