Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

ЄС наполягає на негайному звільненні всіх українських моряків, захоплених РФ, - заява

17 січня, 2019 - 16:26
Фото Reuters

У Європейському Союзі наполягають на звільненні усіх незаконно затриманих біля Керченської протоки українських моряків, яким напередодні в Росії продовжили термін арешту.

Про це йдеться у заяві речника ЄС, оприлюдненій 17 січня.

У заяві речник підкреслив, що делегації ЄС у Москві та іншим 15 дипломатичним місіям ЄС було відмовлено в праві спостерігати за ходом розгляду справи у суді.

В Євросоюзі відзначають, що затримані військовослужбовці перебувають під вартою з 25 листопада 2018 року, з часу, коли Росія захопила три українських судна і їх екіпажі та відкрила по них вогонь, поранивши кількох українських військовослужбовців в районі Керченської протоки.

"Ми очікуємо, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків, реалізує їхнє право на юридичне представництво і забезпечить безперешкодний доступ з боку консульських органів, а також забезпечить надання потерпілим членам екіпажу належної медичної допомоги", - йдеться у заяві.

ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права. "Застосування Росією сили є неприйнятним", - окремо підкреслив представник Євросоюзу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...