Хто забуває уроки історії, приречений на їх повторення
Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник іспанського походження

Порошенко виступив на Мюнхенській конференції з питань безпеки

17 лютого, 2018 - 20:03
Фото з відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко виступив на Мюнхенської конференції з питань безпеки вже ввечері, під завісу основної частини форуму.

Нових ідей український президент, котрий щорічно виступає у Мюнхені, цього разу не оприлюднив. Про це повідомляє DW. Порошенко говорив англійською, його виступ кілька разів зривали оплески. Він повторив свою уже відому тезу про те, що Росія - "корінь багатьох проблем" в сучасному світі і закликав підтримувати Київ та не здійснювати політику умиротворення Москви. У зв'язку з цим Порошенко критикував плани будівництва газопроводу "Північний потік-2", називаючи проект "спробою розширення політичного та економічного впливу" Росії. Фактично це була критика на адресу уряду Німеччини, який нещодавно схвалив угоду.

Петро Порошенко залишився вірним собі у спробі донести живі свідчення війни з далекого Донбасу до Королівської зали фешенебельного готелю "Баварський двір", де проходить конференція. Під час свого майже 20-хвилинного виступу він дістав прапор Євросоюзу, який, за словами Порошенка, українські військовослужбовці поставили в Авдіївці, що неподалік від Донецька, на передовій. У цій війні Україна бачить себе форпостом західного світу, форпостом Європи, повторював український президент. На одній з минулих конференцій у Мюнхені він демонстрував паспорти російських громадян, взятих в полон на Донбасі.

Як і у попередні кілька років, під час багатьох дискусій в Мюнхені носилася тінь російського президента Володимира Путіна, котрий виголосив у 2007 році тут свою "мюнхенську промову", яку сприйняли як загрозу повернення "холодної війни". Цю промову згадав і Порошенко. Він закликав Захід визнати, що тоді сигнали Кремля не були почуті.

Найяскравіший виступ першого дня конференції відбувся пізно ввечері. Оскільки ні канцлерка Меркель, ні віце-президент США Майк Пенс до Мюнхена цього разу не приїхали, головною зіркою виявився Джо Байден - колишній віце-президент США. Незважаючи на пізню годину, він виголосив промову у повній залі, що зустрічала його бурхливими оваціями. Цей виступ відкривав дискусію на тему "Свідки руйнування? Світовий ліберальний порядок під загрозою". Байден багато і емоційно говорив про Росію та її протистоянні західному світові. На його думку, це країна, яка "переживає серйозний занепад" через населення, котре старіє та скорочується. Бажаючи зберегти владу, Кремль, за словами Джо Байдена, намагається серед іншого послабити НАТО і підірвати західні демократії.

Байден закликав не сидіти склавши руки, посилити світовий ліберальний порядок, а найголовніше - "пояснити людям простою мовою, що відбувається". Він також закликав змусити Росію заплатити за свої дії, у тому числі шляхом санкцій. При цьому Байден зазначив, що потрібно продовжувати діалог з Росією і бачити різницю між "російськими клептократами і російським народом".

У цілому конференція, назва якої відповідає спеціально підготовленій доповіді "До краю прірви і назад?", покликана знайти шляхи зняття загрози конфронтації між великими країнами. В першу чергу, йдеться про Росію та США. Їхні відносини обіцяють стати головною темою другого дня форуму.

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...