Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Очільник бельгійської розвідки підозрюється в шпигунстві на користь Росії, - ЗМІ

17 лютого, 2020 - 21:54
Фото: fdecomite © Creative Commons Attribution 2.0.

Кілька тижнів тому Генеральна служба інформації і безпеки Бельгії (GISS) тимчасово відсторонила голову своєї контррозвідки, офіс якого був запечатаний, а сам він відправлений під домашній арешт.

Про це повідомляють бельгійські ЗМІ, передає Radio Poland.

Деякі видання стверджують, що GISS проводить розслідування відносно ще одного офіцера, підозрюваного у співпраці з Росією, але, ймовірно, мова йде про одну й ту ж особу.

Бельгійський офіцер підозрюється в тісних зв'язках з громадянином Сербії, який офіційно працює на сербську розвідку, а неофіційно - співпрацює з розвідкою РФ.

Якщо ця інформація підтвердиться, це буде найбільший шпигунський скандал в Європейському союзі за багато років. Бельгійська контррозвідка займає особливе місце в ЄС, оскільки бельгійці несуть відповідальність за безпеку і захист штаб-квартир ЄС і НАТО в Брюсселі.

Згідно з недавнім звітом Ради Європи, в Брюсселі в даний час працюють 250 китайських і 200 російських шпигунів. У минулому році глава австрійської контррозвідки публічно заявив, що Брюссель наразі замінив Відень, який за часів холодної війни вважався улюбленою ареною протистояння розвідок Сходу і Заходу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ