Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Знімаючи два роки простори Галичини фотограф створив унікальний фотопроект

17 квітня, 2019 - 09:20
Фото з архіву "Дня"

У львівській галереї «Дзиґа» відбулася презентація фотопроекту відомого фотографа Юрка Дячишина «Terra Galicia». Протягом двох років він фотографував простори Галичини – Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Як зізнається сам автор проекту, раніше він ніколи не займався і не цікавився пейзажною фотографією. В деякій мірі ігнорував та навіть зневажав пейзаж. Та в квітні 2017 року його ставлення до цього жанру фотографії різко змінилося. Своєрідна «зустріч» із полями Галичини захопила його. Спочатку з’явилося кілька фотографій, а потім інтерес до цієї теми поглинув його з головою.

«У проекті «Terra Galicia» я уникав популярних «солодких» пейзажних шаблонів, таких як захід-схід сонця, а також не допущено присутності людей, тварин, будівель, елементів інфраструткури чи інших локальних особливостей, які б підкреслювали, що це Галичина. Працюючи над проектом, я постійно повертався в ті самі місця як загублений мандрівник, що сподівається знайти щось-когось, що не побачив спершу на цьому просторі», - розповів Юрко Дячишин.

Незвичність цього проекту полягає ще й у тому, що із самого початку роботи над ним фотограф викладав світлини у соцмережі. Тож багато людей могли он-лайн слідкувати за створенням проекту. Загалом за два роки Юрко Дячишин відзняв понад пів тисячі відбірних світлин із просторами Галичини. В мережу потрапило понад дві сотні, а на виставці представлено трохи більше 40 робіт.

За час створення «Terra Galicia» фотограф здійснив понад 70 поїздок загальна протяжність яких склала понад 13 тисяч кілометрів. У своїх фотографіях він також фіксував як змінюється земля протягом усіх пір року.

«Terra Galicia» з одного боку – це Галичина, а з другого – це інша планета. Дивлячись на ці «космічні» ландшафти, можна, фантазуючи, мандрувати в просторі, переноситися в різні місця незвіданої планети Terra Galicia», - запевняє фотограф.

Експонуватиметься фотопроект в «Дзизі» до 19 травня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ