Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Українські церкви цього року можуть не отримати благодатний вогонь

17 квітня, 2020 - 16:45
Фото: Reuters
Українські церкви можуть не отримати благодатний вогонь із Єрусалима цього року.
 
Про це заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній, зазначає Інтерфакс-Україна.
 
"Уже склалася така благочестива традиція, щороку привозять благодатний вогонь із храму Воскресіння Христового, з Кувуклії, Гробу Господнього, який сходить щороку під час богослужіння у велику суботу. 
 
Цього року не відомо, чи ми матимемо благодатний вогонь. Були певні пропозиції, але ми не наполягаємо на цьому", - сказав він митрополит в інтерв'ю "Радіо Свобода".
 
Епіфаній уточнив, що надходила пропозиція найняти чартер для того, щоб доставити благодатний вогонь в Україну, однак він має намір відмовитися від цієї пропозиції.
 
"Я схильний до того, що краще ті кошти, які використають на літак, використати для того, щоб закупити відповідні медикаменти або засоби захисту для лікарів. І тому я не впевнений, що буде привезено благодатний вогонь", - пояснив він.
 
Водночас він повідомив про плани провести переговори з представниками влади про необхідність привезти вогонь для всіх церков або не завозити його взагалі.
 
Також повідомлялося, що представники ПЦУ передали послу Ізраїлю в Україні лампадку для благодатного вогню.
 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ