Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Правляча партія Індії зазнала поразки на виборах

17 травня, 2014 - 10:27

На парламентських виборах в Індії перемогла націоналістична Індійська народна партія, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ", посилаючись на іноземні ЗМІ.

Націоналісти отримали за підсумками виборів 272 з 552 мандатів у нижній палаті парламенту, і мають намір разом зі своїми союзниками сформувати урядову більшість.

Очікується, що новим прем'єр-міністром Індії стане затятий націоналіст, губернатор штату Гуджарат Нарендра Моді. Правозахисники звинувачують його у бездіяльності під час міжрелігійних зіткнень між індуїстами та мусульманами в штаті Гуджарат в 2002 році, які призвели до вбивства понад 1 тис. мусульман. Втім, Моді завжди відкидав ці звинувачення і ніколи не притягувався до відповідальності.

"Індія перемогла, наступають прекрасні дні", - заявив Моді після звістки про перемогу. З перемогою на виборах в найбільшій демократичній країні світу його вже привітали президент США Барак Обама і прем'єр Великобританії Девід Кемерон. Вступ на посаду нового прем'єр-міністра заплановано на 21 травня. Лідер ІНП обіцяє провести економічні реформи і боротися з безробіттям.

Правлячий в країні з 2004 року центристський Індійський національний конгрес, очолюваний вдовою онука Махатми Ганді, Сонею Ганді, зазнав нищівної поразки на виборах. Причиною стали корупційні скандали і важка соціальна ситуація на тлі демографічного вибуху в країні. Партія отримає лише 44 з 552 місць в нижній палаті парламенту, втративши 203 мандата.

Вибори супроводжувалися значною активністю виборців, в них взяли участь 551 з 814 млн. громадян, які мають право голосу.

Нагадаємо, раніше чинний уряд Індії на чолі з Манмоханом Сінгхом підтримав територіальну цілісність України. Сінгх у відповідь на роз'яснення президентом РФ Володимиром Путіним офіційної позиції Росії щодо так званого референдуму в Криму під час телефонної розмови заявив, що Індія послідовно відстоює позицію єдності і територіальної цілісності країн.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ