Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

До Вінниці приїхали студенти з 14 медичних вишів на Всеукраїнську олімпіаду з медицини катастроф

17 травня, 2018 - 13:53
Фото надано автором

На базі Вінницького національного медичного університету імені Пирогова проходить ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з медицини надзвичайних ситуацій та долікарської допомоги при екстремальних ситуаціях, у якій беруть участь 40 студентів з 14 вищих медичних закладів України. Майбутні медики виборюватимуть першість упродовж двох днів, 17 та 18 травня. Завдання складаються з двох блоків: теоретичного і практичного, каже викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини Вінницького національного мед університету ім. М. Пирогова Джоанна Анкай-Тейлор. Тобто спершу в учасників олімпіади перевірять теоретичні знання під час написання тестів, а потім вони отримають можливість застосувати свої навички на практиці.

«Під час теоретичного туру студенти складатимуть тести з питань домедичної допомоги при екстремальних ситуаціях, які виникають у мирний час та в бойових умовах. У ході практичного –  надаватимуть домедичну допомогу симульованим постраждалим, а також відпрацьовуватимуть свої навички на манекенах або біооб’єктах, використовуючи підручні засоби або аптечки домедичної допомоги, – деталізує викладачка. – Якщо частиною завдання є підготовка постраждалого до транспортування, то це треба зробити так, як у реальній ситуації. Взагалі всі маніпуляції студенти виконуватимуть в режимі реального часу, у тому числі працюватимуть з дефібрилятором. На виконання кожного із завдань матимуть 5–10 хвилин. Хто не встигне, той вибуває і відповідно не отримує бали. Тобто програє».

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій. Домедична допомога при екстремальних ситуаціях» серед студентів медичних університетів і медичних інститутів проводиться згідно з наказом міністерства освіти і науки. Виконання завдань відбувається у присутності не менш ніж двох членів журі, які представляють різних організацій медичного напрямку. Нагородження переможців відбудеться завтра, 18 травня.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...