Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

ПРООН в Україні протестувала державних службовців щодо знань про права людини

17 травня, 2019 - 18:06
Фото: ua.undp.org

Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Центром прав людини «ZMINA» та Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва представили результати дослідження «Що державні службовці знають та думають про права людини».

Опитування виконано в рамках другої хвилі масштабного соціологічного дослідження «Що українці думають та знають про права людини: оцінка змін (2016-2018)».

Державні службовці найбільше цінують свободу (91%) та справедливість (84%), що відповідає загальнонаціональним результатам: для 86% та 70 % українців свобода та справедливість є найвищими цінностями.

«Державні службовці – це піхота країни, тож дуже приємно, що вони аж так високо оцінюють свободу та справедливість», - зазначила Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

«Якщо державні службовці не дотримувалися б таких цінностей, то як би можна було очікувати від генералів країни – політиків – слідувати ним? Результати опитування, втім, показують, що ще залишається багато роботи з поширення цінностей прав людини серед українських державних службовців».  

Понад 58% державних службовців вважають служіння народові України й охорону та сприяння реалізації прав людини головною метою своєї діяльності. «Дослідження продемонструвало, що державні службовці поважають права людини, однак існує необхідність поглиблення їхніх знань у цій сфері, щоб забезпечити їх належну реалізацію. Реформа публічного управління запровадила принцип навчання впродовж кар’єри, відповідно до якого кожен чиновник щорічно проходить підвищення кваліфікації для розвитку компетентності. Спільно з ПРООН ми розпочали розробку курсу з прав людини для держслужбовців», – підкреслив Костянтин Ващенко, голова Національного агентства державної служби України.

Дослідження виявило, що державні службовці частіше за населення захищали свої права. «Більше 71 % респондентів/ок намагалися відстоювати свої права, обираючи для цього такі методи, як-от звернення до поліції (38%), місцевих органів влади (27%) та суду (24%). Це може свідчити про кращу обізнаність державних службовців про права людини та механізми їхнього захисту», - прокоментувала Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини «ZMINA».

Щодо дискримінації, понад 78 % державних службовців визнала її серйозною проблемою для України, втім досить високий відсоток опитаних допускає обмеження прав певних соціальних груп. «Це загальнонаціональна тенденція. Державні службовці продемонстрували більшу терпимість порівняно з загальнонаціональним опитуванням, втім вони висловили готовність обмежувати права представників різних соціальних груп, а саме людей з непопулярними політичними поглядами (28%), наркозалежних (19%) та ЛГБТКІ-спільноти (13%). Такі цифри засвідчують важливість підвищення обізнаності з цієї теми», - зауважив Андрій Сухарина, експерт Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Загальна інформація:

Соціологічне опитування проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на замовлення ПРООН та у співпраці із Центром прав людини «ZMINA». Опитування державних службовців відбувалося у рамках другого масштабного дослідження щодо того, як українці розуміють права людини. Перше дослідження було проведено у 2016 році. Ініціатива підтримується в рамках проекту ПРООН «Права людини для України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Більше інформації про ПРООН: http://www.ua.undp.org.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ