Той, хто приймає зло без опору, стає його співучасником
Мартін Лютер Кінг, лідер руху в боротьбі проти расизму, нагороджений Нобелівською премією миру 1964 року

Польща не продовжила угоду з "Газпромом" на транзит Ямальським газопроводом

17 травня, 2020 - 13:50
Фото: wikimedia.org

Сьогодні, 17 травня 2020 року, спливає термін дії довгострокової угоди між "Газпромом" та компанією Europol Gaz щодо транзиту. російського газу трубопроводом Ямал через Польщу до Західної Європи

Про це із посиланням на українську службу Польського радіо розповідає Еспресо.TV.

"Це означає, що пересилання блакитного палива за цим маршрутом буде ґрунтуватися на принципах, викладених у регламентах ЄС. Вони прогнозують, що пропускна спроможність цього газопроводу буде доступна в ході аукціону, який буде організований у конкретний час та протягом певного часового інтервалу доступу до трубопроводу. "Газпром", як і будь-який інший учасник ринку, може брати в ньому участь", - йдеться у повідомленні.

В оцінці головного редактора економічного порталу Biznesalert.pl Войцєха Якубіка, це буде здорова ситуація, оскільки газові відносини на Ямалі вже не будуть регулюватися політичною угодою, а прозорими правилами.

Угоду про транзит, яка тепер закінчується, укладено 25 років тому – 17 травня 1995 року. Власником та інвестором польського відрізка Ямальського газопроводу є компанія Europol Gaz. Акції у цій компанії мають Польська нафтогазова компанія PGNiG, російський "Газпром" та Gas-Trading. Оператором є Gaz-System. 

"Окрім того, в 2022 році також закінчується контракт на постачання газу з Росії. Цей контракт також Польща не буде продовжувати. Польща робить ставку на інші напрямки. Звільнитися від залежності з боку Росії дозволить, зокрема, газопровід Baltic Pipe. Він об’єднає польську та данську газотранспортні системи, завдяки чому до Польщі піде газ із норвезького шельфу. Інвестиція повинна бути готова 1 жовтня 2022 року", - наголошують автори матеріалу.

Крім того відбудеться розбудова терміналу скрапленого газу в Свіноусті. Додатково в Польщі щорічно видобувається майже 4 млрд кубометрів влансого природного газу.

За оцінками, щорічно в Польщі використовується понад 19 млрд кубометрів газу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ