Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Лівійська армія взяла в полон лідера Аль-Каїди, - ЗМІ

17 червня, 2018 - 22:06
Фото VOA News

Лівійська національна армія під час операції в місті Дерна взяла в полон одного з лідерів терористичної організації Аль-Каїда Абу Саф'яна бен Каму.

Про це повідомляє Al-Arabiya з посиланням на обізнане джерело.

Співрозмовник телеканалу розповів, що збройні сили Лівії заарештували бен Каму під час рейду на одну з останніх укріплених позицій терористів в Дерні, коли у групи бойовиків, якою він керував, закінчилися боєприпаси.

Як зазначає Al-Arabiya, 59-річний Абу Сафьян бен Каму - один з найбільш авторитетних лідерів терористичної мережі. Покинув Лівію на початку 1980-х років, проходив навчання в тренувальних таборах в Афганістані. Під час перебування Усами бен Ладена в Судані бен Каму був його особистим водієм. Був схоплений спецназом США і поміщений у в'язницю Гуантанамо. У 2007 році був екстрадований до Лівії, де продовжив відбувати тюремне ув'язнення.

У 2011 році втік з в'язниці в Тріполі під час протестів повстанців.

Одним з терактів, скоєних бойовиками під керівництвом бен Каму, вважається напад на консульство США в лівійському Бенгазі. У вересні 2012 року під час атаки на дипмісію загинули американський посол в Лівії Крістофер Стівенс і ще троє американських дипломатів.

Новини партнерів

Loading...