Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

Понад сто тисяч паломників молилися за мир у Зарваниці

17 липня, 2017 - 19:30

14-16-го липня відбулася Загальнонаціональна проща у Зарваниці Теребовлянського району, що на Тернопільщині. Цього року її присвятили 150-річчю коронації Зарваницької Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, 125-літтю з дня народження Кардинала Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого і молитві за мир та цілісність України. Більше ста тисяч прочан з усіх куточків нашої держави, в тому числі з Криму, Донеччини, Луганщини, а також з Польщі, Словаччини, Угорщини, Франції Німеччини, Чилі, Аргентини, Австралії та інших країн світу в ці дні молилися у Чудотворному місці. Серед них — родини загиблих в АТО Героїв, представники влади області, Тернополя, Львова, Хмельницького. Голова облдержадміністрації Степан Барна привітав паломників від імені Президента України Петра Порошенка. У Святковому Богослужінні взяли участь високопоставлені духовні особи. Зокрема, префект конгрегації для Східних Церков Кардинал Леонардо Сандрі, Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті. Святу Божественну Літургію в неділю очолив Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Під час проповіді він зазначив: «Сьогодні весь світ думає, як зупинити війну в Україні. Це — було найперше питання, яке ставили в Слов’янську, Краматорську — в тій сірій буферній зоні, його еміненції, кардиналові Сандрі. І ми сьогодні тут, від Богородиці чуємо відповідь — не досить лише усувати наслідки війни, тому, що вони можуть повторитися, якщо не буде усунена первопричина. Щоби побороти війну, треба побороти гріх. Треба відчути, що Боже Милосердя, Боже Прощення є тим лікарством на рани України, яке сьогодні ми всі так потребуємо. Коли ми станемо переможцями гріха і смерті у Христі, ми переможемо всі наслідки цього гріха, ми переможемо несправедливого агресора, ми відбудуємо нашу державу, ми зробимо щасливим кожного українця, який більше не буде змушений шукати кращої долі на чужині. Ось чому ми сьогодні тут на прощі».

Префект конгрегації для Східних Церков Кардинал Леонардо Сандрі висловив підтримку українцям. «Ви знаєте, що я є тут, аби розділити радості і печалі вашого народу, а в особливий спосіб — Української Греко-Католицької Церкви, заносячи всім близькість та благословення Папи Франциска», — наголосив Кардинал. 

Участь у прощі також взяв Архієрей Української Автокефальної Православної Церкви — Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор Ісіченко, який прибув з паломниками Харківсько-Полтавської єпархії.

Високопреосвященний Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ кир  Василій Семенюк подякував і духовним особам, і всім прочанам за спільну молитву. Вітаючи матерів, загиблих в АТО воїнів, він зазначив, що вони, матері, прийшли цього дня до Небесної Матері. 

Протягом року ідуть нескінченним потоком віряни до Святого місця, але прощі — особливі дні відпусту — коли разом збираються тисячі людей, то молитва стає у тисячі разів сильнішою. Сестра Вікторія мирянського Чину Святого Василія Великого з Івано-Франківська — з квітами. Як розповіла «Дню», вона щодня вінчає вівтарі на Славу Божу, незважаючи на погоду і пори року. Переважно робить це для Богородиці. Ось і в неділю прибула на прощу до Зарваницької Матінки Божої. Щодня сестра Вікторія молиться Пресвятій Богородиці за Україну, за мир в державі, за об’єднання Церков, за єдність в народі.«Богородиця хоче стабільності, цієї єдності духовної, цієї молитви і високої святості так, як вони сьогодні є у Зарваниці. Дякую Богові за цей день», — каже сестра Вікторія.

Цьогорічна Загальнонаціональна проща у Зарваниці завершилася, але Мати Божа завжди чекає нас у цьому надзвичайному, повному Божої благодаті, Чудотворному місці.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль. Фото надане прес-службою Тернопільської ОДА

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...