Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

У Рівному влаштували вуличне ретро-свято

17 липня, 2017 - 15:19
Фото надано авторкою

У Рівному влаштували свято однієї з найстаріших центральних вулиць міста – Поштової. Організатори хотіли відтворити атмосферу 30-их років ХХ століття, тож дійство було у стилі ретро – інсталяції просто неба, старовинні романси, чорно-білі світлини, німе кіно. Відповідного дрес-коду дотримувалися і гості – одягали капелюшки, рукавички та метелики.

Вулиця має свою історію, відголоски якої відчутні й до сьогодні. Так, упродовж минулого століття вона змінювала назву декілька разів. Саме тут знаходилося приміщення старої пошти. Двоповерховий цегляний будинок  звели ще за царя. Саме тому це був Завулок Поштовий. За польської влади вулицю називали Новий Світ - там знаходився кінотеатр із такою ж назвою. Він був зруйнований у воєнні роки – туди влучила бомба. Німецькі окупанти дали вулиці ім’я Сальського. Потім вона стала Поліційною, бо тут розташовувалася поліційна управа. А в радянський період її назвали на честь Олеко Дундича. Свого часу на цій затишній вуличці знаходився один із кращих ресторанів міста. А в кінці 20-их років 20 століття тут звели  власні будинки і приймали хворих відомі рівненські лікарі.

Вулиця знову стала Поштовою за незалежної України. До сьогодні збереглися декілька цегляних будинків, зведених на початку ХХ століття. Тим часом свято своєї вулиці ініціювали самі ж мешканці.

Тому вже 4 рік поспіль тут влаштовують антикварні виставки, лунають українські, польські та єврейські мелодії (місто ж було полікультурним), а господарі відкривають для усіх охочих внутрішні дворики власних будинків. Однією з традиційних локацій свята є «Музей годинників». Таким чином рівнянин Олексій Бєліч представив частину своєї колекції. Він збирає старовинні годинники. Це переважно так звані «настінники» і «комодники», виготовлені в кінці 19, на початку 20 століть. Є й унікальні експонати. Це, зокрема, годинник 1878 року. Його зробив майстер, який свого часу був головним годинникарем Санкт-Петербургу.

Тим часом свято вулиці Поштової традиційно збирає фотографів та художників, які цікавляться минулим міста і втілюють проекти на цю тему.

«Це дійство почалося зі співпраці краєзнавців і мешканців Поштової. Якось вони говорили про локальні вуличні свята, які влаштовують у Європі. Мовляв, приводом для них можуть слугувати навіть старі дерева. Люди хотіли зробити щось схоже і на Поштовій. Ми відмовилися від заїждженого формату і знайшли свою картинку, - пояснює завідувач відділу виставок Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук, яка є однією з ініціаторів та організаторів заходу. – У мешканців міста є потреба знати Рівне. А ми намагаємося візуалізувати частинку його минулого. У той час місто було театральним. Актори знали своїх глядачів, глядачі – акторів, вони сиділи тут на подвір’ї і спілкувалися. А пізніше тут влаштовували танці… Наше дійство супроводжують старовинні мелодії. Думаю, є традиції, які не можуть бути забуті».

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне, фото надано авторкою

 

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...