Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Злочини екс-президентів також є підслідними НАБУ, - Ситник

17 серпня, 2017 - 20:01
Фото з архіву "Дня"

Злочини, скоєні колишніми президентами, також є підслідними антикорупційному бюро.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Дню» повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

«Якщо ми звернімося до закону, то там чітко прописано, що злочини, які скоєні колишніми президентами, також є підслідними Антикорупційному бюро. Закон не розрізняє злочини, які були скоєні до Майдану чи після Майдану. Єдине, що є закон, який був ухвалений  наприкінці 2015 року, і регламентує подальшу долю кримінальних проваджень, зареєстрованих до створення НАБУ. Таким чином, цей закон залишив провадження по Майдану і більш ранні справи щодо колишньої верхівки держави в компетенції ГПУ. Це — її політична відповідальність», - пояснив Ситник.

Він зазначив, що наразі НАБУ акцентує увагу на чинній владі.

«Не можна оминати більш давні злочини. Разом з тим, хочу наголосити, що у нас достатньо невелика команда (всього 200 детективів), яка робить те, що ніколи не робили 15 тисяч прокурорських працівників чи кілька тисяч працівників СБУ. Нам би хотілося розслідувати справи, які стосуються не тільки сьогодення, а й минулого, проте наші ресурси обмежені», - сказав директор НАБУ.

Крім того, він зазначив, що «є постійні спроби, спрямовані не на оптимізацію нашої роботи, а на блокування, позбавлення повноважень».

Більше читайте в статті «Про фінальну битву».

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...