Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

Австралійський хакер-підліток зміг увійти у внутрішню систему Apple

17 серпня, 2018 - 14:31
Фото AP

Учень приватної школи в австралійському місті Мельбурні заволодів ключами авторизації, які дозволили йому ввійти у внутрішню систему компанії Apple. Видання The Age повідомило, що хлопець завантажив звідти 90 ГБ захищених файлів і отримав доступ до облікових записів клієнтів компанії, передає "Детектор Медіа MediaSapiens". 

За словами адвоката підлітка, він кілька разів за останній рік заходив у систему Apple, "тому що є великим шанувальником компанії".

Школяр розробив комп'ютеризовані тунелі та обхідні системи, щоб приховувати свою особистість. Підліток розповідав про свої дії під час спілкування в WhatsApp. 

Коли Apple помітила втручання, вона заблокувала хакера. Велике міжнародне розслідування почалося, коли Apple зв'язалася з ФБР, а та з австралійською федеральною поліцією.

У результаті знайти хлопця вдалося за серійним номером його комп'ютера MacBook після обшуку в будинку його родини.

"Серійні номери двох вилучених ноутбуків Apple відповідали серійним номерам пристроїв, з яких увійшли до внутрішніх систем Apple. Також були вилучені мобільний телефон і жорсткий диск. Мета полягала в дистанційному підключенні до внутрішніх систем компанії", — сказав прокурор, який веде справу.

Вдома в підлітка знайшли також хакерські інструкції. 

Хлопець, ім'я якого не називається з юридичних причин, вже визнав себе винним. Він також розповів поліції, що мріяв працювати в Apple. 

Суд оголосить йому вирок у вересні.

Адвокат школяра розповів, що його клієнт став настільки добре відомим в міжнародній спільноті хакерів, що повідомлення більшої кількості деталей у цій справі може становити для нього небезпеку. А прокурор зазначив,  що й Apple є "дуже чутливою до публічності".

Як повідомлялося раніше, компанія Microsoft прийняла рішення винагороджувати хакерів за знайдені у Windows вразливості.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...