Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Ердоган підписав указ про різке підвищення мит для американських товарів

17 серпня, 2018 - 10:00
Фото Reuters

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ про різке підвищення ввізних мит на низку американських товарів. Відповідний документ опублікований на сайті офіційного видання Resmi Gazete, передає "Новое время".

Нові мита стосуються, зокрема, легкових автомобілів, алкоголю і тютюну. Мита на автомобілі підвищено на 120%, на алкогольні напої - 140%, тютюн - 60%,

Раніше президент Туреччини Реждеп Ердоган заявив про початок бойкоту електроніки, виробленої у США.

Турецька ліра в п'ятницю, 10 серпня, знецінилася на 18% - найбільший показник з 2001 року - на тлі заяви президента США Дональда Трампа про подвоєння митних тарифів на турецьку сталь і алюміній.

У Білому домі заявили, що обвал курсу турецької ліри свідчить про наявність у Туреччині фундаментальних економічних проблем.

Президент Ердоган закликав громадян обмінювати долари та євро на національну валюту - ліру і заявив про підготовку країни до переходу на розрахунки в нацвалюті з Китаєм, Росією, Україною та низкою інших великих торгових партнерів.

Також Ердоган заявив, що економічний тиск на країну є реакцією деяких зовнішніх сил на незалежну політику Анкари, і пообіцяв дати гідну відповідь особам і структурам, які підтримують її всередині країни.

Крім того, 1 серпня США оголосили про санкції проти міністрів юстиції та внутрішніх справ Туреччини через взяття під варту працівників американської дипмісії, зокрема пастора Ендрю Брансона.

Туреччина у відповідь заморозила активи американських міністрів юстиції та внутрішніх справ на території країни.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Новое время

Новини партнерів

Loading...