Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

МОЗ зробило заяву щодо Національного інституту раку

17 серпня, 2019 - 20:43
Фото: kyiv.npu.gov.ua

Міністерство охорони здоров'я заявило про готовність до співпраці з правоохоронними органами у справі щодо Національного інституту раку.

Відповідну заяву відомство опублікувало у Facebook на тлі обшуків, які пройшли у вищевказаному медичному закладі 16 серпня.

«Позиція МОЗ України залишається незмінною: будь-які зловживання, шахрайства і спекуляції на здоров'ї і житті пацієнтів є неприпустимими. Міністерство готове до співпраці, аби винні понесли справедливе покарання і подібна практика не поширювалася в медичних закладах», — повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, 16 серпня Національна поліція розповіла про обшуки у приміщеннях Національного інституту раку. За інформацією правоохоронців, медики установи отримали хабарі від громадян, які лікуються від онкологічних захворювань, а також від підприємств — за перемогу в конкурсних торгах. Хабарі, зокрема, нібито вимагали за надання пацієнтам ліків, які мають видаватися безкоштовно.

Суми хабарів за призначення та видачу безкоштовних медичних препаратів онкохворим, закуплених для інституту за державні кошти, коливалися від 3 тисяч до 70 тисяч гривень. Суми «відкатів» за перемогу у тендері становили 15- 20% від загальної вартості укладених угод, кажуть поліцейські.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ