Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

УГКЦ запропонувала Варфоломію створити комісію з екуменічного діалогу

17 вересня, 2019 - 18:55
Фото: news.ugcc.ua

Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) 16 вересня зустрівся у Ватикані з Вселенським патріархом Варфоломієм.

На сайті УГКЦ йдеться, що під час розмови Святослав запропонував створити змішану комісію православної церкви і східних католицьких церков, щоб "дати новий поштовх в екуменічному діалозі".

"Східні католицькі церкви пропонують нові елементи в осмисленні примату єпископа Риму і Синодального. У той самий час східні католицькі церкви пропонують Римо-католицькій церкві нову форму здійснення Петрового служіння", - пояснив предстоятель важливість такої комісії.

Він також підкреслив, що після надання автокефалії "головним співрозмовником в екуменічному діалозі для УГКЦ є вже не Російська православна церква, а помісна Православна церква в Україні".

Константинопольський патріарх своєю чергою пояснив Святославу свої кроки з надання автокефалії ПЦУ і високо оцінив відкритість УГКЦ в екуменічному спілкуванні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ