З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

У Софії триває Тиждень української науки

17 жовтня, 2019 - 11:23
Фото facebook.com/ukr.embassy.bg

У столиці Болгарії відбулася ХІV міжнародна наукова конеренція "Драгоманівські студії".

Про це йдеться на сторінці Посольства України в Болгарії у Facebook.

«Тиждень української науки в Софії триває. 16 жовтня в Етнографічному музеї відбулася Чотирнадцята міжнародна наукова конференція "Драгоманівські студії", організована Спілкою українських організацій Болгарії "Мати Україна" у співпраці з Посольством. Цьогорічний науковий форум був присвячений 130-річчю прибуття видатного українського вченого професора Михайла Драгоманова для викладання в новоствореному Софійському університеті», - повідомляється у дописі.

У конференції взяли участь вчені з Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України, Національного університету «Острозька академія», Сумського державного університету, наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин України, Софійського університету ім. Св.Климента Охридського, Інституту етнології і фольклористики з етнографічним музеєм при Болгарській академії наук та Пловдівського університету ім. П.Хілендарського.

Як зазначається, було досягнуто домовленість щодо проведення Конференції «Драгоманівські студії» з 2021 року під егідою Софійського університету ім. Св.Климента Охридського, що сприятиме подальшому розширенню компаративних, інтердисциплінарних досліджень та активізації контактів між освітніми та академічними установами України і Болгарії.

Як повідомляється у соцмережі, у вівторок, 15 жовтня, Посол України в Болгарії Віталій Москаленко прийняв українську делегацію у складі голови української частини Спільної українсько-болгарської історичної комісії проф. Ірини Матяш, декана Факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька Академія» проф. Алли Атаманенко, доцента Сумського державного університету Валерія Власенка.

Українські вчені розповіли про результати роботи Спільної історичної комісії НАН України та БАН. Під час зустрічі було домовлено про реалізацію низки спільних з Посольством проектів у сфері публічної дипломатії на напрямку популяризації маловідомих фактів історії українсько-болгарських дипломатичних взаємин.

Також 15 жовтня в Софії відбувся круглий стіл за участі істориків України і Болгарії з метою обговорення практичних планів діяльності Спільної українсько-болгарської історичної комісії, яку було створено у червні 2018 року в рамках відзначення 100-річчя українсько-болгарських відносин.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ