В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Юнкер дав високу оцінку досягнутим домовленостям щодо Brexit

17 жовтня, 2019 - 20:55
Фото Reuters

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер дав високу оцінку досягнутим у четвер домовленостям ЄС з Великою Британією щодо Brexit.

"Це, перш за все, угода, яка гарантує юридичну безпеку перед обличчям проблем, створених Brexit. Вона захищає права наших громадян, захищає мир і стабільність на острові Ірландія", - заявив Юнкер, виступаючи на прес-конференції в Брюсселі за підсумками першого дня саміту ЄС, який схвалив оновлений варіант угоди щодо Brexit.

За його словами, по суті угоду присвячено людям і миру.

"Наша угода захищає права 4,5 млн громадян. 3,5 млн громадян союзу, що живуть в Сполученому Королівстві і більше 1 млн громадян Сполученого Королівства, які живуть в Європейському союзі. І вони можуть продовжувати своє життя, як і раніше. У наших переговорах ми завжди ставили людей на перше місце", - підкреслив Юнкер.

Він вказав на значення нового протоколу до угоди стосовно Північної Ірландії та Ірландії, який "захищає мир і стабільність на острові Ірландія і повністю захищає наш єдиний ринок".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ