Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

ЄС готовий почати ЗВТ з Україною з 1 січня, - Порошенко

17 листопада, 2015 - 13:27
Фото Reuters

Україна отримала ноту від Ради ЄС про завершення всіх процедур для запуску зони вільної торгівлі з Україною з 1 січня 2016 року. Про це повідомив Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Щойно ЄС повідомив про свою готовність до зони вільної торгівлі з Україною з 1 січня 2016. До нас надійшла нота Ради ЄС про завершення всіх процедур для запуску ЗВТ. Тепер жодних перешкод немає. З нового року починаємо", - зазначив Порошенко.

Щойно ЄС повідомив про свою готовність до зони вільної торгівлі з Україною з 1 січня 2016. До нас надійшла нота Ради ЄС ...

Posted by Петро Порошенко on 17 листопад 2015 р.

Прес-секретар Президента Святослав Цеголко також написав у Twitter, що Рада Євросоюзу надіслала ноту про завершення всіх процедур для запуску зони вільної торгівлі з Україною.

Зазначимо, що Євросоюз звертався до Росії із проханням не вводити ембарго проти України у зв'язку із приєднанням до зони вільної торгівлі. Росія неодноразово заявляла, що може впровадити санкції проти України, якщо запрацює ЗВТ із ЄС. Зокрема, Москва може заборонити імпорт української продукції.

Нагадаємо, що політичну частину Угоди Україна-ЄС було підписано 21 березня 2014 року. Економічну частину - 27 червня того ж року головами держав або урядів Європейського Союзу та Президентом України Петром Порошенком у Брюсселі.

16 вересня 2014 року Угода про асоціацію була одночасно ратифікована Верховною Радою та Європейським парламентом.

14 липня 2015 року в рамках робочого візиту прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до Оттави було підписано документ про завершення переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. За словами прем'єра, це стало "відкриття нової сторінки".

Стаття 4 Угоди про асоціацію – у котрій йдеться про встановлення Поглибленої та Всеосяжної Зони Вільної Торгівлі (ПВЗВТ) – має вступити у силу 31 грудня 2015 року. Для підтримки українських експортерів, ЄС продовжить час дії автономних торгівельних преференцій до того ж дня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ