Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Трамп дав письмові відповіді на запитання спецпрокурора Мюллера

17 листопада, 2018 - 09:33
Фото: Reuters

Президент США Дональд Трамп розповів, що дав письмові відповіді на запитання спеціального прокурора Роберта Мюллера, який веде розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року.

Як сказав Трамп журналістам, він дав усі відповіді «дуже легко», передає Радіо Свобода.

«На питання дуже просто дав відповіді я сам. Мені не потрібні юристи для таких відповідей. Юристи потрібні, щоб розібратися з деякими питаннями. Ці ж не були дуже складними питаннями», – сказав Трамп.

«Мої юристи не пишуть мені відповідей. Я пишу відповіді», – додав він.

Президент США уточнив, що ці відповіді він іще не передав спецпрокуророві, але не сказав, коли планує це зробити.

Крім того, Трамп повторив свої давні твердження, що розслідування Мюллера – це «сором» і що між його виборчою кампанією і представниками влади президента Росії Володимира Путіна не було ніякої змови.

Роберт Мюллер у перебігу свого розслідування вже домігся в перебігу свого розслідування визнань щодо порушень закону від кількох представників команди нинішнього президента США – зокрема, від колишнього радника Дональда Трампа з національної безпеки Майкла Флінна чи колишнього керівника його виборчої кампанії Пола Манафорта.

Відзначимо, що незважаючи на незавершене розслідування офісу спецпрокурора Роберта Мюллера й триваюче слідство у Сенаті, демократи США продовжують вважати, що оточення Трампа перебувало у змові з урядом РФ, та подали багатомільйонний судовий позов проти російського уряду, кампанії Трампа та організації WikiLeaks, звинувативши їх у далекосяжній змові з метою зриву кампанії 2016 року та перемоги на виборах Дональда Трампа.

Нагадаємо, спецпрокурор із розслідування можливого втручання Росії в американські вибори Роберт Мюллер також займається справою екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пола Манафорта. Як повідомлялося раніше, П.Манафорт і екс-радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Майкл Флінн вважаються основними фігурантами розслідування про передбачуване втручання РФ у президентські вибори США 2016 року.

4 квітня у Сполучених Штатах Америки винесено перший вирок у результаті розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання в президентські вибори в 2016 році. Суд у Вашингтоні засудив адвоката з Лондона Алекса ван дер Зваана, який в лютому визнав себе винним і співпрацює зі слідством, за дачу неправдивих свідчень до 30 діб арешту і штрафу в розмірі 20 тис. доларів.

Під час спеціального розслідування Роберта Мюллера з'ясувалося, що підприємці Леонард Блаватник, Саймон Кукс та Ендрю Інтратер, котрі представляють в Сполучених Штатах інтереси великих російських компаній, внесли у передвиборчий фонд чинного американського президента біля $2 млн.

Повідомлялося також, що серед законодавців Конгресу США поширюється неофіційна інформація про намір президента США Дональда Трампа звільнити спецпрокурора Роберта Мюллера, який очолює розслідування ФБР щодо втручання РФ у вибори в США та можливої змови кампанії

Новини партнерів

Loading...