Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Генсек ООН заявив про підтримку іранської ядерної угоди

18 січня, 2018 - 10:19
Фото Reuters

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш виступив на підтримку угоди щодо іранської ядерної програми, зазначивши дотримання Іраном своїх зобов'язань у рамках угоди.

Про це йдеться в заяві, приуроченій до другої річниці початку реалізації Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), передає Центр новин організації.

"СВПД - це найкращий спосіб забезпечити виключно мирний характер іранської ядерної програми і надати обіцяну відчутну економічну вигоду для іранського народу", - йдеться в заяві.

Гутерріш підкреслює, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) неодноразово підтверджувало, що Іран виконує свої зобов'язання в рамках СВПД в ядерній сфері.

У зв'язку з цим генсек ООН закликав врегулювати питання, пов'язані з реалізацією угоди, через механізми, створені у відповідності з угодою. На його думку, питання, які безпосередньо не пов'язані з СВПД, повинні вирішуватися без шкоди для збереження угоди та її досягнень.

Раніше повідомлялося, що Тегеран і "шістка" світових держав досягли в 2015 році угоди про врегулювання проблеми іранського атома і прийняли Спільний всеосяжний план дій. Він передбачає скасування санкцій, накладених на Ісламську Республіку у зв'язку з її ядерною програмою Радою Безпеки ООН, США і Євросоюзом. Натомість Тегеран зобов'язався обмежити свою ядерну діяльність, поставивши її під міжнародний контроль.

Угода вступила в стадію реалізації у січні 2016 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...