Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Широкомасштабної війни з РФ не буде, - Горбулін

18 січня, 2019 - 10:09
Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

"Я взагалі не боюся широкомасштабної війни з Росією. Її не буде", - заявив один з творців РНБО і авторів Концепції національної безпеки і оборони Володимир Павлович Горбулін, який 17 січня відзначає 80-річчя.

Він пояснив в інтерв'ю виданню Факти, що війни з Росією не буде, тому що Путін любить життя.

"Він їздить в автомобілі по БАМу, літає в винищувачі, ловить рибу на Байкалі, до сих пір займається дзюдо. Він любить життя і любить себе. Він розуміє, що повномасштабна війна - це, може бути, кінець не тільки Україні і Росії, але і всій земній кулі, який, до слова, і сам за рахунок цивілізації наближається до якогось закінчення. Тому в розмові про те, що чекає людство в 2100 році чи в 2150-му, навіть не вникаю ", - сказав Володимир Горбулін.

Ще один аргумент - наявність у України атомних електростанцій.

Наступний аргумент - наша транспортна газова система.

"Для чого всі ці« Північні потоки »? Якщо Путін почне з нами війну, цієї енергосистемі кінець, і вся Західна Європа залишиться без газу. У січні 2006 року лише на одну добу припинили подачу газу, і то який галас піднявся ", - сказав Володимир Горбулін.
Він заявив, що згоден з Порошенком, "який навіть в войовничому запалі все-таки робить наголос на політико-дипломатичному шляху врегулювання".
Горбулін підкреслив, що наше громадянське суспільство на початку війни зробило дуже багато, але зараз воно недопрацьовує.

"Так звана опозиція обіцяє за п'ять-шість тижнів вирішити проблему Донбасу. На яких умовах, хотів би запитати. На російських? Тобто створити там «українську Чечню». Київ буде вкладати у відновлення зруйнованої інфраструктури гроші, а управляти регіоном реально буде Росія, про що мріє пан Путін ", - сказав Горбулін і підкреслив, що на сьогоднішній день з Донбасу вивезено все.

"З Донецька - завод хімічних виробів (був одним з кращих) і« Топаз », де виробляли« Кольчугу »(я свого часу цей завод не давав приватизувати Януковичу), з Рубіжного на Луганщині - завод« Зоря », який виготовляв баллиститного тверде паливо (входив до трійки кращих в СРСР після хімкінського в Підмосков'ї і Бійського на Алтаї). Донбас зруйнований. Повісити на Україну такий тягар, який неможливо буде збалансувати ... ", - заявив Горбулін.

Зазначимо, Володимир Павлович Горбулін - один з творців РНБО і авторів Концепції національної безпеки і оборони, неодноразовий радник президентів України. З серпня 2014 року по липень 2018 го - директор Національного інституту стратегічних досліджень. Сьогодні доктор технічних наук, лауреат Державних премій СРСР і України в галузі науки і техніки Володимир Горбулін - перший віце-президент Національної академії наук, в обов'язки якого входить координація досліджень установ НАН України в галузі національної безпеки, модернізації та створення високоефективних систем озброєння і військової техніки .

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!