Нехай наповнить душу святе прагнення не задовольнятися посереднім, а стреміти до найвищого і з усіх сил намагатися його досягнути — адже можемо, коли захочемо!
Джованні Піко делла Мірандола, італійський мислитель та філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму

Фільм про повернення Донбасу потрапив до довгого списку британської нагороди BAFTA

18 січня, 2021 - 21:11
Кадр з фільму "Атлантида"

 Фільм про повернення окупованого Донбасу «Атлантида» – у 12-ти секціях довгого списку престижної британської премії BAFTA.

У Великій Британії вже готуються до 74-ї церемонії премії BAFTA. Наразі у мережі опублікували лонг-лист, в який увійшов український фільм про Донбас «Атлантида», повідомляє АрміяІnform з посиланням на «Вчасно».

Лонг-лист опублікували на офіційному сайті британської премії BAFTA. У Держкіно наголосили, що «Атлантида» може позмагатися за престижну кінонагороду одразу в кількох номінаціях.

Зокрема фільм про Донбас від Валентина Васяновича може позмагатись у номінаціях:

— Найкращий фільм

— Найкращий неангломовний фільм

— Найкраща режисерська робота

— Найкращий оригінальний сценарій

— Найкращий кастинг

— Найкраща операторська робота

— Найкращий монтаж

— Найкраща музика до фільму

— Найкращий художник-постановник

— Найкраща чоловіча головна роль (Андрій Римарук)

— Найкраща жіноча головна роль (Людмила Білека)

— Найкраща чоловіча другорядна роль (Василь Антоняк)

Премію BAFTA щороку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва і є британським аналогом «Оскара». Переможців оголосять 11 квітня 2021-го під час урочистої церемонії. Через епідеміологічну ситуацію захід можуть перевести у віртуальний формат, а учасниками премії точно стануть представники британської королівської родини.

Фільм «Атлантида» допомагає вирушити у недалеке майбутнє — 2025 рік. Тоді, за сюжетом, війна з Росією завершилась, а українці поступово відбудовують регіон, який за роки бойових дій став непридатним для життя. У таких непростих умовах, коли навколо вирує спустошення й розруха, зустрічаються двоє людей, які стають надією на те, що у Донбасу є майбутнє.

Головні ролі Валентин Васянович спеціально віддав не професійним акторам, а учасникам війни. У кадрі можна побачити парамедика Людмилу Білеку та колишнього розвідника Андрія Римарука.

Стрічка «Атлантида» вже має міжнародні нагороди, серед яких — премія Венеційського кінофестивалю. Окрім цього, фільм Валентина Васяновича Україна висунула на розгляд Кіноакадемії, відтак проєкт може опинитись у списку номінантів на Оскар.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ