Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

У Луцьку суд заборонив продавати найстарішу книгарню міста

18 лютого, 2019 - 17:11
Фото Волинь.Post

Книгарня «Освіта» розташована у центрі Луцька, напроти головного корпусу університету,  вона на цьому місці вже майже 60 років.  Але до ювілею могла і не дожити, бо торік рішенням сесії Луцької міської ради  було вирішено приміщення книгарні продати на аукціоні. А саму «Освіту» планували переселити в інший мікрорайон міста. Та на захист книгарні саме у цьому місці піднялося дуже багато людей.

Нещодавно так само на аукціоні було продано  приміщення книгарні «Планета», поруч з «Освітою». Мотивація продажу  «Освіти»  у міської ради була проста: виручити кошти на придбання житла для учасників АТО... Що, звісно, виглядало смішно, оскільки за виручені кошти можна було придбати не багато житла, а  приміщення в центрі міста  назавжди було б втрачено для книгарні чи іншої  культурної установи. Оскільки є Указ Президента, за яким книгарні виселяти з приміщень заборонено, то прокуратура подала позов на Луцьку міську раду. Сьогодні Волинський господарський суд вирішив, що відчужувати приміщення книгарні не можна. Таке рішення прийняли на підставі Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» заборонено відчуження приміщень, в яких перебувають книгарні й підприємства книгорозповсюдження, засновниками яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, об'єднання громадян, трудові колективи, а також творчі спілки». Рішення вступить в законну силу через 20 днів у випадку, якщо Луцька міська рада не подасть апеляцію.

«Освіта» пережила різні часи.  Її хотіли закрити ще за Леоніда Кучми, але тоді її відстояли.  Книгарня  завжди була успішним підприємством, входила свого часу в десятку кращих книготоргових закладів України, стабільно сплачує податки і не має боргів по зарплаті. А найперше, це єдиний у місті магазин, де можна тепер придбати ноти, методичні матеріали для шкіл та інші спеціалізовані видання, якими більше ніхто у місті не займається. І це єдиний державний книжковий магазин у Луцьку...

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ