Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

Сотні школярів зі Львова долучилися до тихої акції "Ангели пам’яті"

18 лютого, 2020 - 18:42
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

За ініціативи міського Музею Гідності сьогодні у Львові пройшла тиха акція «Ангели пам’яті».

Школярі, освітяни та усі небайдужі разом із родичами Героїв Небесної сотні Львівщини прийшли до меморіалу пам’яті Героїв Небесної сотні з паперовими витинанками ангелів.

Напередодні акції у школах та коледжах пройшли майстер-класи із виготовлення паперових витинанок у формі ангелів. Але особливістю було те, що кожен освітній заклад виготовив своїх ангеликів, а не просто всіх однакових за одним макетом.

Школярі разом із родинами загиблих розвішали ангелів на території меморіалу. Їх кріпили біля портретів Героїв Небесної сотні, а також на поручнях навколо меморіалу.

Також багато хто приніс лампадки. Діти молилися біля портретів Героїв.

«Від імені родин я хочу подякувати всім тим, хто сьогодні тут з нами. Дуже радію, що діти Героїв Небесної сотні разом із багатьма львівськими школярами витинали цих ангеликів і прийшли сюди. Чим нас більше, тим пам'ять буде довшою. Якщо ми будемо приходити на цей меморіал, вшановувати тих, кого фізично з нами немає, то Україні бути. Ці Герої віддали власне життя за те, щоб ми могли жити, мріяти. Думаю, що наші ангели радіють, що ми про них пам’ятаємо», — сказала Наталія Дигдалович, дружина загиблого Героя Андрія Дигдаловича.

Довідка «Дня»

Щорічна тиха акція «Ангели пам’яті» ініційована мистецькою агенцією «Територія А» і Анжелікою Рудницькою, у пам’ять про розстріл Героїв Небесної сотні 18−20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Нині вулиця Інститутська має назву алея Героїв Небесної сотні.

Минулого року в акції взяли участь понад 20 міст і 4 країни (Туреччина, Греція, Франція, Польща).

Павло Паламарчук, «День», Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ