Лишень тоді, коли ми покажемо свою силу хоч на частині своєї землі, зверне на нас увагу і Європа
Драгоманов Михайло Петрович — український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч.

У Вінниці відкрилася творча виставка Героя Небесної Сотні Валерія Брезденюка

18 лютого, 2020 - 17:10
Фото авторки

До шостих роковин розстрілу Небесної Сотні у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили експозицію творів Валерія Брезденюка, яка загинув на Майдані у Києві у криваву зиму 2014-го.

Виставку «З вірою у перемогу» презентувала дружина героя Ірина Брезденюк. У експозиції – більше пів сотні картин, написаних у техніці ебру – це малюнок на воді, а також ескізи та незакінчені роботи Валерія. Окремим блоком представлені нагороди, власні світлини, особисті речі Валерія Брезденюка, а також фотофакти і хроніки з найстрашніших сторінок Революції Гідності.

Вхід на виставку вільний. Триватиме експозиція до 22 березня.

«Мій чоловік поспішав жити. Усім цікавився. Був напрочуд ерудованою і цікавою людиною, – розповідає дружина загиблого Ірина Брезденюк. – На програмі «Червоне і чорне» йому не вистачило якоїсь долі секунди до перемоги, а на «Полі чудес» – кількох сантиметрів до перемоги. Та  Євромайдан став його остаточною перемогою. В нього був один девіз: «Сяючи іншим – згораю сам» – у ньому вся сутність Валерія… Коли ми дочкою думали, як вшанувати роковини його загибелі, то вирішили, що це має бути мистецька виставка. Йому б сподобалося… Валерій дуже любив малювати. Мав талант від Бога. Для створення шедеврів йому були потрібні лише чиста вода, фарби і трохи фантазії, аби за лічені хвилини на водяній основі розцвіли квіти, злетіли фантастичні птахи, засяяв підводний світ та зашуміли буйні ліси».

«Всі, хто знав Валерія Брезденюка, відзначають, що він був надзвичайно цілеспрямованою людиною і всі своїх починання звик доводити до переможного завершення. Захотів стрибнути з парашутом – і зайнявся парашутним спортом. Любив брати участь у міських святах, а також брав участь у багатьох популярних телевізійних шоу. Усвідомлюючи суспільно-політичні події в Україні, Валерій Брезденюк став одним із перших учасників Революції Гідності, які віддали своє життя за правду», – додала завідувач відділу новітньої історії музею Лариса Семенко.

Валерій Брезденюк був родом із Жмеринки. Підприємець, художник, учасник Революції Гідності. Загинув 18 лютого 2014 року на Майдані від кулі снайпера. Посмертно його нагородили званням Героя України та медаллю «За жертовність і любов до України».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ