Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

На Херсонщині дві міські ради обмежили доступ для журналістів

18 березня, 2020 - 15:18
Фото Сергія Яновського, «Голос України»

18 березня Новокаховська міська рада ухвалила рішення про проведення сесій у закритому режимі, без присутності ЗМІ. Про це «Дню» розповів місцевий журналіст Олег Батурін.

«Спочатку мене намагались не пустити на засідання комісій міськради. Я заперечив, зайшов. Але наприкінці цього засідання депутат Хоменко вніс пропозицію видалити журналістів з пленарного засідання сесії, яке мало розпочатися після цього. В сесійному залі секретар міськради Олександр Лук’яненко озвучив ідею Хоменка, і депутати проголосували за вилучення журналістів, обґрунтовуючи це карантином. Після чого депутати попросили представників ЗМІ покинути сесійну залу», – розповідає Олег Батурін.

«Це небезпечний прецедент обмеження доступу до інформації, який «під шумок» карантину можуть підхопити інші органи місцевого самоврядування. Я поки не бачив це рішення на сайті міської ради, хочу подивитися, на які закони і норми посилатимуться в документі. Депутати вирішили закрити від журналістів і позачергову сесію 18 березня, і чергову, яка запланована на 26 березня», – коментує журналіст.

Юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров зазначає, що у даному випадку має місце не впровадження заходів карантину, а протиправне втаємничення інформації з відкритим доступом і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

«Такі рішення мають прийматися за встановленою законом процедурою, з належним оприлюдненням відповідно до вимог Конституції і законів України. Прийняття ж з голосу рішення про видалення журналістів, які були присутніми під час відкритого заходу органу місцевого самоврядування, не має на меті забезпечення епідеміологічної безпеки (адже присутність осіб вже створило можливість передачі хвороби в залі) і не відповідає встановленому законом порядку. Таким чином в даному випадку має місце не впровадження заходів карантину, а протиправне втаємничення інформації з відкритим доступом і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», – коментує Алі Сафаров у матеріалі на сайті ІМІ.

Олег Батурін також розповідає, що напередодні його не пустили і до приміщення міської ради Каховки.

«За словами чиновників, вони діють відповідно до розпорядження міського голови від 13 березня «Про організаційні заходи із запобігання поширенню коронавірусу та введення деяких обмежувальних заходів у Каховській міськраді. Проте про обмеження доступу громадян і журналістів в ньому нема жодної згадки. Відсутні вони і в постановах Кабінету Міністрів, на які посилається очільник Каховки», – каже каховський журналіст.

«Цікаво, що в розпорядженні доступ дозволяється по одному представнику від газет «Каховські новини» та «Каховська зоря», при чому останньої фактично не існує. Логічне питання – чому тільки цим представникам можна бути на пленарних засіданнях і виконкомі? Завтра я хочу потрапити на засідання комісії міської ради і виходити не збираюся, бо обмеження доступу журналістів незаконне», – додає Батурін.

Але навіть і без цього згадане розпорядження міського голови Каховки Андрія Дяченка порушує низку законів України, вважає Олег Батурін. На думку журналіста, рішення про проведення закритого пленарного засідання може прийматись виключно для розгляду конкретних питань і лише під час сесії міськради. Тоді як «протидія розповсюдження в місті епідемії коронавірусу» не може бути підставою для проведення сесій в закритому режимі.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ