Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Більшу частину цінностей Нотр-Дама врятували

18 квітня, 2019 - 16:15
Фото: пожежа в Нотр-Дамі (DominguezArjona / Twitter)

Велика частина цінностей, які зберігалися в соборі Паризької Богоматері, не постраждали від вогню завдяки плану евакуації.

Про це повідомив представник страхової компанії Мішель Оноре, передає Reuters.

За словами директора відділу образотворчого мистецтва страхового брокера Sedgwick, врятувати вдалося близько 90% цінностей, що знаходилися в будівлі у момент, коли почалася пожежа. Вогонь знищив дах одного з головних символів французької столиці, перш ніж пожежникам вдалося взяти ситуацію під контроль.

Скарби Нотр-Дам - від однієї тисячі до 1,2 тис. предметів, включаючи дорогоцінні метали, традиційні церковні шати й картини. Рятувальникам вдалося винести з будівлі терновий вінець, привезений в Париж з Константинополя у XII столітті, і частину хреста, на якому, як вірять християни, був розп'ятий Ісус Христос.

"План евакуації спрацював ідеально... і саме тому втрати виявилися не такими страшними, як можна було б побоюватися", - сказав Оноре.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ