Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Держдеп США звинуватив РФ у потуранні застосуванню хімічної зброї в Сирії

18 травня, 2018 - 09:51
Фото Reuters

Державний департамент США покладає відповідальність за невиконання даних у 2013 році гарантій знищення хімічної зброї в Сирії на Російську Федерацію. Про це заявила офіційний представник Держдепартаменту Хізерт Нойерт, передає УНН із посиланням на прес-службу департаменту.

“Страждання, заподіяні сирійському народові режимом Асада і його іранськими і російськими прихильниками, жахають. Росія, у 2013 році обіцяла світу гарантувати знищення сирійських арсеналів хімічної зброї, в кінцевому підсумку відповідальна за продовження її використання”, - заявила речниця зовнішньополітичного відомства.

Заяву було опубліковано у зв’язку із поданою у вівторок, 16 травня, доповіддю Організації із заборони хімічної зброї щодо імовірного інциденту у сирійському місті Серакіб 4 лютого 2018 року.

ОЗХЗ “встановила, що хлорин, який розпорошували з балонів шляхом механічної дії, був, ймовірно, застосований у якості хімічної зброї 4 лютого 2018 року у районі Аль-Таліл міста Серакіб”, йдеться в доповіді.

Місія організації провела повноцінне розслідування, що включало аналіз свідчень і супутніх матеріалів, вивчення зразків природного середовища з подальшим зіставленням наявних доказів. Крім того, у пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою незабаром після інциденту, були виявлені симптоми, що нагадують отруєння хлорином.

“Атака має всі характерні ознаки минулих аналогічних хімічних атак режиму Асада на власний народ. Крім того, наступальна операція сирійського режиму в районі Серакібу була відзначена характерною жорстокістю і зневагою до життів мирних жителів”, - заявила Нойерт.

Місія ОЗХЗ не встановлювала, хто несе відповідальність за атаку, проте Нойерт заявила, що значна частина провини лежить на Росії.

“На жаль, Росія п’ять разів блокувала у Раді Безпеки ООН продовження мандату Спільного слідчого механізму, який був єдиним об’єктивним і незалежним органом, уповноваженим встановлювати відповідальність”, — зазначила вона.

Нойерт додала, що США рішуче засуджують застосування хімзброї Асадом.

“Ми твердо маємо намір домогтися, щоб всі відповідальні за застосування хімічної зброї в Сирії понесли відповідальність. Ми не перестанемо домагатися справедливості для жертв цих огидних хімічних атак”, - підкреслила вона.

Нойерт оголосила, що в рамках цих зусиль 18 травня представники більше 30 країн зберуться в Парижі на міністерську нараду в рамках Міжнародного партнерства проти безкарності застосування хімічної зброї.

За її словами, організація буде займатися недавніми випадками застосування хімзброї з боку держав і недержавних структур, а також вживати заходів, що сприяють стримуванню застосування хімзброї і встановлення відповідальності за випадки, що вже відбулися.

Раніше повідомлялося щодо зміни позиції Франції навколо ситуації на Близькому Сході. Так, у Єлисейському палаці більше не розглядають відставку Асада у якості ключового засобу для досягнення миру в Сирії.

Нагадаємо, що 16 травня повідомлялося про те, що Міжнародна Організація із заборони хімічної зброї підтвердила використання хлорину в сирійському місті Саракіб на початку лютого.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: УНН

Новини партнерів

Loading...