Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Відсьогодні в Україні запроваджено держрегулювання цін на хліб, молоко і гречку

18 травня, 2020 - 11:44
Фото Reuters

18 травня набула чинності постанова Кабміну про держрегулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значимість, і товари протиепідемічного призначення.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Під державне регулювання потрапляють такі продукти: гречка, цукор, пшеничне борошно, вітчизняні макарони, молоко, хліб, курячі яйця, м'ясо птиці, вершкове масло та вода.

Від сьогодні продавці зобов'язані декларувати зростання ціни на 5% і більше. У разі підвищення цін у межах 5-10%, нову ціну можна встановлювати не раніше, ніж через 3 дні. Зрости на 10-15% ціна може лише через 2 тижні після попереднього декларування, а більш ніж на 15% - тільки через місяць після декларування.

Декларування зміни роздрібних цін на товари буде здійснюватися в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису в Держпродспоживслужбі через її офіційний сайт.

Постанова уряду стосується лише роздрібних цін, зміну оптово-відпускних цін декларувати не потрібно.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ