Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес Сааведра, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

Науковці знайшли докази, що на Місяці є достатній запас води

18 червня, 2018 - 13:14
Фото Science Finest

Місячний метеорит, який виявили в пустелі північно-західної Африки, містить переконливі докази того, що на Місяці є достатній запас води.

Науковці з Університету Тохоку в Японії визначили, що камінь складається з моганіта, мінералу, якому для формування потрібна вода, пише Science Alert, передає "Новое время".

"Моганіт - це кристал двоокису кремнію, він схожий на кварц. Він утворюється на Землі у вигляді осаду, коли лужна вода, включаючи SiO2, випаровується в умовах високого тиску. Існування моганіта багато в чому підтверджує існування води на Місяці", - сказав провідний автор дослідження Масахіро Каяма.

Довгий час науковці думали, що Місяць повністю позбавлений ​​води. Хоча це може бути правдою для поверхні Місяця, в декількох дослідженнях вказується, що в цій сухий місячній корі є вода у вигляді льоду. Однак до сих пір ведуться суперечки, де саме може бути "захована" гідросфера.

Використовуючи електронну мікроскопію, команда дослідників проаналізувала хімічний склад 13 місячних метеоритів, виявлених в пустелі на північному заході Африки. Потім були ідентифіковані специфічні мінеральні структури кожного місячного об'єкта. Тільки на одному з метеоритів було знайдено моганіт. Судячи з усього, мінерал сформувався до потрапляння на Землю.

"Якби земне вивітрювання створило моганіт в місячному метеориті, у всіх зразках, які впали на Землю одночасно, повинен був бути присутнім моганіт, але це виявилося не так", - пояснив Каяма.

Дослідники вважають, що мінерал утворився через випаровування води з поверхні Місяця на території під назвою Procellarum Terrane - вона отримує велику кількість прямого сонячного світла.

"Вперше ми можемо довести наявність води в місячному матеріалі. Оскільки моганіт утворюється на поверхні Місяця в результаті випаровування, води в ньому не так багато. Але значний запас може залишатися в надрах супутника, захищений від сонячних променів", - заявив Масахіро Каяма.

Каяма і його колеги підрахували, що вода становить приблизно 0,6% маси Місяця. Як стверджує Каяма, майбутнім місіям на супутник цього буде достатньо для отримання 6 літрів води на квадратний метр.

Як повідомлялося раніше, у лютому новий аналіз даних двох місячних місій свідчить про те, що вода на супутнику широко поширена по поверхні і не обмежується конкретним регіоном або типом місцевості. Як вважають науковці з Інституту космічних досліджень США, вода поширена по всій поверхні Місяця і присутня вдень і вночі, хоча вона не завжди легко доступна.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...