Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

Українські гідроархеологи виявили в гирлі Дніпра середньовічний корабель

18 червня, 2018 - 09:26
Фото: "Краєзнавство Запорожжя"

Учасники гідроархеологічної експедиції Хортицького заповідника, яка завершилася 17 червня, знайшли в гирлі Дніпра ще один середньовічний корабель, який лежить на дні річки неподалік від уже відомої раніше знахідки. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Це був вузький човен до 4 метрів завширшки при довжині до 20 метрів. Дубова, плоскодонна, з гострим вузьким носом, що закінчується витонченим косим штевнем. Ніс і корма збереглися краще", – повідомив керівник експедиції Дмитро Кобалія.

"Обшивка кріпилася встик кованими цвяхами, для чого в дошках вирізалися спеціальні трикутні пази. Цілком імовірно, що судно побудували не в ХVII, а навіть у XVI столітті. Такі скоби є хорошим датуючим матеріалом і поширені на середньовічних пам’ятках Польщі, Литви та Німеччини", – вказав фахівець.

Учені припускають, що "наявність двох кораблів в одному місці може бути слідами одної історичної події, наприклад битви запорожців з турками".

Гідроархеологи із Запоріжжя, Херсона та Одеси 7 червня в гирлі Дніпрарозпочали дослідження османської галери другої половини ХVII століття, яка лежить на дні однієї з проток.

Судно було знайдене в 90-х роках херсонськими дайверами. Вони підняли на поверхню унікальні артефакти – гармату, особисті речі, кераміку. Судно має 38 метрів завдовжки і від п’яти до шести метрів завширшки.

Очікувалося, що роботи в межах гідроархеологічної експедиції "Османська галера: в пошуках турецьких флотилій XVII століття" триватимуть два тижні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...