З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

В ООН розповіли про демографічні зміни у світі, які відбудуться до 2050 року

18 червня, 2019 - 12:12
Ілюстративне фото (Укрінформ)

В найближчі 30 років населення планети зросте на 2 млрд осіб і до 2050 року досягне 9,7 млрд.

Про це йдеться в новому доповіді ООН, присвяченому глобальним демографічним змінам і перспективам, передає РБК-Україна.

За даними доповіді, 50% приросту населення у наступні три десятиліття відбудеться за рахунок дев'яти країн - Індії, Нігерії, Пакистану, ДР Конго, Ефіопії, Танзанії, Індонезії, Єгипту і США. У 2027 році, прогнозують аналітики, Індія обжене Китай і посяде перше місце у світі по чисельності населення. Кількість жителів тропічної Африки до 2050 року подвоїться.

Автори доповіді підтверджують, що населення планети старіє, цей процес особливо помітний у країнах Європи та Північної Америки. У 2018 році число літніх людей у віці від 65 років і старше вперше перевищила кількість дітей до 5 років.

Головні причини старіння населення - збільшення тривалості життя та зниження рівня народжуваності. За даними доповіді, сьогодні у світі на одну жінку в середньому припадає 2,5 новонароджених дитини, а до 2050 року цей показник складе 2,2 дитини на одну жінку.

У доповіді також відзначається зростання числа країн, в яких спостерігається скорочення населення. Це пов'язано, в першу чергу, з падінням рівня народжуваності. До 2050 року в 55 країнах, чисельність населення скоротиться як мінімум на 1%. Серед них - Україна, Білорусь, Росія, Вірменія, Латвія і Литва. Зокрема, населення України до 2050 року скоротиться на 8,8 млн осіб з нинішніх 44 млн до 35,2 млн чоловік.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ