Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Військовополонений моряк Гриценко вимагає не повертати РФ у ПАРЄ

18 червня, 2019 - 21:19
Фото: atr.ua

Сьогодні, 18 червня, відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Дениса Гриценко. Адвокат моряка долучив копію наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права від 25.05.2019, згідно з яким влада Російської Федерації зобов'язані негайно звільнити 24 українських моряка, повернути захоплені кораблі і до 25 червня 2019 року надати звіт про виконання наказу.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook координатор захисту 24 військовополонених моряків Микола Полозов, Гриценко в рамках додаткового допиту «не повідомив нічого нового, крім відомостей, передбачених статтею 17 III Женевської конвенції», передає телеканал ATR.

«Після отримання в установленому порядку копії наказу трибуналу, його перекладу і засвідчення, нам вдалося офіційно долучити це рішення міжнародного суду до матеріалів кримінальної справи і тим самим сповістити наслідок про існування цього документа і тих зобов'язань Російської Федерації, які в зв'язку з його прийняттям виникають. Очевидно, слідство і так знало з публікацій МЗС РФ про прийняття судом наказу, але порядок є порядок », - написав адвокат.

Полозов також повідомив, що йому вдалося трохи поспілкуватися з Денисом, який розповів, що півтора тижні тому його перевели в іншу камеру - назад в старий корпус, де немає гарячої води. Адвокат розповів, що до сих пір залишається складна ситуація з листами, які приходять з дуже великою затримкою.

«Але зате Денис відповість на ті листи, які прийшли з різних країн, навіть з Австралії, наприклад», - сказав Полозов.

Полозов передав морякові останні новини про зустріч родичів військовополонених з президентом Володимиром Зеленським та про поїздку останнього до Франції, президент якої Еммануель Макрон зробив заяву на підтримку полонених моряків.

«Говорили і про майбутній сесії ПАРЄ. Денис був дуже здивований інформацією про майбутнє голосування по резолюції про повернення права голосу російської делегації. Начебто в січні ПАРЄ прийняла резолюцію про негайне звільнення українських військових моряків, влада Росії так нічого досі й не зробили для її виконання і тут же інша резолюція про повернення російської делегації », - пише адвокат.

«Незалежно від віражів великої політики, Денис Гриценко зберігає позитивний настрій і вірить, що все військовополонені моряки якомога швидше повернуться додому до своїх близьких», - додав він в кінці повідомлення.

Адвокат також нагадав, що до закінчення терміну надання звіту трибуналу ООН з морського права про виконання його рішення у влади Російської Федерації залишається рівно тиждень.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ