Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

У Чернігові археологи знайшли семиярусне християнське кладовище

18 липня, 2018 - 15:09
Фото: Facebook

Досліджуючи в Чернігові мис Єлецької гори, де в ХІХ - на початку ХХ ст. знаходився оточений мурами монастирський сад, археологи натрапили на семиярусне християнське кладовище.

Про це повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" Олена Черненко на своїй сторінці у Facebook.

"Результати розкопок підтверджують висновок, що в часи післямонгольської навали (не раніше ХІV ст.) на цій ділянці сформувалось християнське кладовище. Воно функціонувало безперервно протягом багатьох століть (принаймні до ХІХ ст.), внаслідок чого утворилось до 7 ярусів могил, котрі перекривають та прорізають одна одну", - пише археолог.

За її словами, знайдений цвинтар не позначений на жодному з планів Чернігова і не згадується у писемних джерелах. Археологи вважають, що він не був монастирським (бо там багато дитячих поховань) і пов’язують його виникнення з розташованим поруч мурованим Успенським собором ХІІ ст, що зберігся після монгольського нашестя.

Поміж могил дослідники виявили залишки більш давніх об’єктів (ям та споруд) Х - поч. ХІ ст. та ХІІ - поч. ХІІІ ст. Про їх існування розповіли імпортний посуд, предмети побуту (ключі, ножі, пряслиця), вудила та кресало, копоушка, деякі інші речі. Знайдено також хрестик ХVІІІ ст., а в заповненні одного із поховань - дві "димлені" миски того ж часу.

Черненко зазначає, що Єлецька гора була однією з найдавніших заселених ділянок у межах сучасного міста. Там знаходиться один із найстаріших в Україні Єлецький монастир, що був заснований 1060 року чернігівським князем Святославом Ярославичем. Існуванню мису, який зараз розкопується, загрожують ерозійні процеси

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ