Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

НБУ виграв судовий спір у компанії, що підконтрольна Коломойському

18 липня, 2019 - 22:13
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Верховний Суд не дозволив підконтрольним Ігорю Коломойському компаніям уникнути відповідальності перед Національним банком.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Нацiонального банку України.

“Верховний Суд відхилив касаційну скаргу підконтрольного Коломойському ПрАТ „Ерлан“ (ТМ „Біола“), яке вимагало розірвання укладеного з Національним банком, іпотечного договору і таким чином намагалось уникнути виконання зобов’язань за ним. Відповідно до цього договору ПрАТ „Ерлан“ надало Національному банку в заставу майно вартістю 3 млрд грн, в якості забезпечення кредиту рефінансування, що надавався банку до націоналізації. Позивач вважав, що внаслідок входження держави в капітал ПриватБанку, відбулась істотна зміна обставин, коли кредитор (Національний банк) та боржник (ПриватБанк) поєднались в одній особі”, — йдеться в повідомленні.

Також, Велика Палата Верховного суду підтвердила, що підстави для висновку про свавільне втручання держави в мирне володіння ПрАТ “Ерлан” своїм майном відсутні, оскільки ПрАТ добровільно та з власної ініціативи обмежило своє право власності на предмет іпотеки у встановлений чинним законодавством спосіб та прийняло на себе, в тому числі, ризик настання відповідних несприятливих для себе наслідків у разі невиконання боржником основного зобов’язання. Саме з метою гарантування виконання зобов’язань за кредитом на законодавчому рівні закріплено інститут забезпечення.

“Судом відхилено доводи ПрАТ „Ерлан“ про порушення Національним банком статті 73 Закону „Про Національний банк України“, який нібито відмовився від прийняття виконання ПриватБанком взятих на себе зобов’язань за кредитним договором від третьої особи, а також не вчинив дій щодо списання з банку заборгованості після його націоналізації”, — зазначається в повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: УНН
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ