Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Європейський альянс за самовизначення корінних народів підтримав кримських татар

18 липня, 2019 - 18:27
фото з відкритих джерел (УНІАН)

Європейський альянс за самовизначення корінних народів розповсюдив серед членів Експертного механізму ООН з прав корінних народів (ЕМПКН), членів Постійного форуму ООН з питань корінних народів документ на підтримку кримських татар.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Кримськотатарський ресурсний центр.

Скан-копію відповідного документа на своїй сторінці у Facebook оприлюднив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

У зверненні за підсумками 12-ї сесії Експертного механізму з прав корінних народів, що відбулася 15-19 липня в Женеві, зазначено, що кримські татари, кримчаки та караїми найбільш постраждали від анексії Криму РФ у 2014 році; понад 20 тисяч із них стали внутрішньо переміщеними особами "внаслідок тривалих репресій і дискримінації з боку де-факто російської влади". Наведено приклади арештів та вироків стосовно представників кримськотатарського народу.

"Як правозахисні організації, що глобально підтримують корінні народи, ми приєднуємося до правозахисних груп і західних урядів, щоб засудити цю відкриту кампанію репресій з боку залежної від РФ влади проти кримських татар та інших, хто мирно реалізовував своє право висловлювати свою думку. Ми закликаємо Росію та її фактичну владу в Криму виконувати всі зобов'язання у рамках міжнародного права як окупаційна влада, що контролює Крим", - йдеться в документі.

У ньому зазначено, що РФ, як і Україна, є підписантом Декларації Організації Об'єднаних Націй про права корінних народів та зобов'язана повністю застосовувати його щодо кримських татар. "Крім того, ми закликаємо всі країни вимагати розслідування випадків зникнення кримських татар, звільнення політичних в'язнів і зняти заборону меджлісу", - йдеться у зверненні.

Європейський альянс за самовизначення корінних народів також визнав, що в проектах доповідей до сесії Експертного механізму було повністю проігноровано кримську проблематику, й у зв'язку з цим наполегливо закликає взяти до уваги порушення прав представників корінних народів півострова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ