Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

У Львові демонструватимуть ретроспективу Романа Сельського

18 серпня, 2018 - 12:44
Фото: art.lviv-online.com

Виставка, що її відкриють 22 серпня в Історичному комплексі Національного музею ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42), покликана вшанувати одного з найбільш знакових мистців та підкреслити його особливе значення для сучасної української культури загалом і творення обличчя львівської малярської школи 1930–1970-х років зокрема.

Мистецтвознавці зазначають, що малярство Романа Сельського увібрало в себе прогресивні набутки мистецьких шкіл Європи (Парижа і Кракова), інтерпретовані на підмурівку духовної спадщини української художньої культури з її скарбницею давнього іконопису та народного мистецтва.

Анонсуючи виставку, її організатори говорять про те, що Роман Сельський (1903 – 1990) завжди прагнув перебувати в епіцентрі мистецького життя, гуртував довкола себе молодь, виховував уміння спостерігати, пізнавати світ та захоплюватись ним: «У час тоталітарної асиміляції будь-якої національної природи у мистецтві, нищення традицій чи хоч якогось вільнодумства, Роман Сельський навчав своїх студентів малярській грамоті на пленерах, спонукав експериментувати з формою, прищеплював любов до національної культури. Це спричинило появу яскравої плеяди львівських митців, не скутих ідеологічними приписами соцреалізму».


Макйстра Сельського по праву ставлять в один ряд із такими видатними мистцями,як Корнило Устиянович, Олекса Новаківський, Іван Труш, які сприяли змістовному оновленню мистецтва Галичини. Його ім’я згадується у фундаментальних працях з історії українського та польського мистецтва ХХ ст. Твори мистця зберігаються й експонуються в музеях Києва, Львова, Івано- Франківська, Коломиї, також Польщі, Канади, США та Франції.  

Експозицію у Національному музеї ім. Андрея Шептицького влаштовують з нагоди 115-ої річниці від дня народження видатного художника, педагога, організатора та активного учасника мистецького життя Львова. До показу планують понад півсотні живописних та графічних робіт Романа Сельського з фондових зібрань НМЛ. А загалом доробок Романа Юліановича великий і різноманітний, і це пейзажі, натюрморти, тематичні картини, портрети, інтер’єри, декоративні композиції, аплікації, гравюри та кераміка. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...