Без своєї власної національної аристократії, без такої меншості, яка б була настільки активна, сильна та авторитетна, щоб зорганізувати пасивну більшість нації всередині і тим захистити її од всяких ворожих наскоків ззовні, немає і не може бути нації.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Британії вручили премію "Мен Букер"

18 жовтня, 2017 - 10:37
Фото Reuters

Цьогорічну премію "Мен Букер" отримав Джордж Сондерс за роман "Лінкольн у бардо". Він став другим американцем, який виграв цю премію. Її вручають автору найкращого англомовного роману, виданого в Британії.

У романі йдеться про Авраама Лінкольна, який оплакує смерть найменшого сина. Бардо - це буддистська концепція, що позначає перехідний стан між смертю та переродженням. Дія книжки відбувається на цвинтарі і охоплює одну ніч. Судді премії назвали роман "вкрай оригінальним" та "глибоко зворушливим".

"Лінкольн у бардо" - це перший великий роман Сондерса, який дотепер був більше відомий своїми оповіданнями.

58-річний автор змагався за перемогу з п'ятьма іншими учасниками короткого списку: британцями Алі Смітом та Фіоною Мозлі, американцями Полом Остером та Емілі Фрайдлунд, а також британсько-пакистанським автором Мохсіном Хамідом.

"Дякую за велику честь, яку я сподіваюся виправдати усіма іншими своїми працями до кінця життя", - сказав переможець після того, як організатори оголосили його ім'я.

Сондерс, який народився в Техасі, а нині мешкає у Нью-Йорку, отримав 50 тисяч фунтів. Він був фаворитом букмекерів.

Торік Букерівську премію отримав американський поет і прозаїк Пол Бітті.

Нагадаємо, на Вінниччині запровадять премію імені Миколи Леонтовича.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: BBC Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ