Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Двоє українок номіновані на премію Астрід Ліндґрен

18 жовтня, 2019 - 20:45
Фото: alma.se

Українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина номіновані на премію Астрід Ліндґрен-2020 — The Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA).

Перелік номінантів оприлюднили під час Франкфуртського книжкового ярмарку, повідомляє Читомо.

Катерина Штанко — українська художниця та письменниця, уродженка Сімферополя. Співпрацювала з видавництвами ʺВеселкаʺ, ʺДніпроʺ, ʺА-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГАʺ, ʺГрані-Тʺ та ʺВидавництво Старого Леваʺ.

Учасниця багатьох українських та міжнародних виставок.

2014 року у видавництвіʺА-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГАʺ вийшла книжка ʺДракони, вперед!ʺ, в якій Штанко виступила і як ілюстратор, і як автор. Видання було визнане ʺДитячою книгою року BBC — 2014ʺ.

Леся Воронина — українська письменниця, перекладачка, журналістка, членкиня Асоціації українських письменників.

Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад сто сюжетів коміксів, що впродовж 13 років з’являлися на сторінках журналу ʺСоняшникʺ. Найпопулярніші дитячі твори Ворониної — збірка повістей ʺСуперагент 000.ʺ, пригодницькі повісті ʺПригоди голубого папугиʺ, ʺХлюсь та іншіʺ, ʺТаємниця Чорного озераʺ.

Лауреатка премій ʺКнижка рокуʺ, ʺКоронація словаʺ, ʺКнига року BBC-2008ʺ, ʺДитяча книга року ВВС-2012ʺ.

Усього на премію Астрід Ліндґрен 2020 претендують 237 осіб із 68 країн світу. Список презентував лауреат премії 2018 року, бельгійський письменник Барт Моеярт.

Переможця оголосять 31 березня, у Стокгомі та Болоньї.

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ