Великою нацією нас робить не наше багатство, а те, як ми його використовуємо.
Теодор Рузвельт, 26-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру

На Вінниччині відкрили експозицію пам’яті льотчиків Дмитра Майбороди та Дмитра Шкарбуна

18 жовтня, 2020 - 14:45
Фото: armyinform.com.ua

У Музеї історії авіації та космонавтики України, що у селищі Вороновиця на Вінниччині, відкрили експозицію пам’яті загиблих льотчиків Дмитра Майбороди та Дмитра Шкарбуна.

«Два Дмитра – вони завжди з нами. Пам’ятаємо їх усміхненими та життєрадісними. Вони дуже любили життя та авіацію. І їхній подвиг треба пам’ятати щомиті, щоразу, коли сідаємо у літаки та вертольоти…», - зазначив командир бригади транспортної авіації, де служили льотчики, полковник Андрій Сідаш, передає АрміяІnform.

Рідні авіаторів та військовослужбовці бригади вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання. А після завершення урочистостей ще довго згадували загиблих офіцерів – висококласних льотчиків, патріотів, сім’янинів…

14 липня 2014 року екіпаж майора Дмитра Майбороди виконував бойове завдання із десантування вантажів парашутним способом. Близько 12:00 у районі села Давидо-Микільське Луганської області літак Ан-26, імовірно, був атакований керованою ракетою типу «повітря-повітря» на висоті 6500 метрів. Унаслідок влучання лівий двигун та електрообладнання відмовили, відбулося різке задимлення салону. Одразу почались некеровані процеси. Екіпаж за командою покинув літак. Командир екіпажу та його помічник, скільки могли, втримували машину в повітрі, аби відвести її подалі від населених пунктів. Бокові навантаження не дозволили льотчикам залишити палаючу техніку… Дмитро Майборода та Дмитро Шкарбун загинули. Обом офіцерам посмертно присвоєне звання «підполковник».

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ